Obce u Olšavy spojí stezka

Obce u Olšavy spojí stezka
Foto: fab  /  Do kategorie obcí s cyklostezkou se po letošních prázdninách připojí i Nezdenice. (Na snímku letošní otvírání stezky Uh. Brod - Prakšice)
Nezdenice, Šumice Zprávy 10 / 08 / 2010

Příznivci cykloturistiky se už na sklonku prázdnin dočkají nové cyklostezky, která povede ze Šumic až do Nezdenic. Stezka dosud končila jen na hranici katastrů obcí. Tak jako sousedním Šumicím, ani Nezdenicím se však v přípravě nevyhnula řada potíží.
„U nás byly k projektu výhrady ze strany jednoho občana. Ale stavební povolení už máme v ruce a stavba může začít,“ řekl Jan Jančařík, starosta Nezdenic. Přesto však v Šumicích museli s projektem stezky ustoupit. Jedna část je totiž pouze zpevněná, a není tedy vhodná pro bruslaře.
„Museli jsme nechat nezastavěný biokoridor. Do budoucna se však budeme snažit změnit statut toho území a stezku dodělat,“ sdělil před časem Josef Bartoš, starosta Šumic.
Ustoupit z původních plánů museli i v Nezdenicích. Stezka tu nebude pokračovat přímo podél řeky, ale lehce vystoupá do svahu a cyklisté vjedou do obce až několik desítek metrů nad řekou.
„Přímo u řeky je velký počet majitelů pozemků. Naproti tomu výš ve svahu je stará cesta, která je na obecním pozemku, a tu stačí jen opravit. Navazuje přímo na vjezd do naší malé průmyslové zóny,“ vysvětlil Jančařík.
Aby turisté nejezdili přes pole kolem řeky, připravuje radnice překvapení. „Na vyvýšenině bychom rádi instalovali odpočinkové a vyhlídkové místo,“ upřesnil starosta. Dál do Zahorovic doporučuje starosta pokračovat kolem minerálky a koupaliště.
„Je tam zpevněná cesta. V budoucnu by zde měly dělat stezku i Zahorovice, ale tuším, že tam bude hodně vykupování, protože pozemky jsou tam v dlouhých úzkých pruzích,“ vysvětlil starosta Nezdenic.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace