Obec postaví nafukovací halu, potěší i školáky

Obec postaví nafukovací halu, potěší i školáky
Foto: ilustrační foto  /  Víceúčelové hřiště v zimních měsících zakryje nafukovací "kopule".
Topolná Zprávy 04 / 12 / 2021

Školáci v Topolné v hodinách tělesné výchovy v zimě závidí vrstevníkům, jejich tělocvična je malá, pro jakékoliv sportování de facto nevhodná. Blýská se však na lepší časy. Když obec dosáhne na dotaci, víceúčelové hřiště jim poskytne zázemí i v zimních měsících. Zakryje jej totiž nafukovací „kopule“.

„Úroveň školní tělocvičny mě hodně trápí, proto děti využívají víceúčelové hřiště, ale jen dokud počasí dovolí. Jakmile teploty klesnou, zůstávají ve škole, ale třeba trénink míčových her pak dostává na frak,“ potvrdil Ladislav Botek, starosta Topolné.

To ale změní přetlaková nafukovací hala, která v zimním období zastřeší stávající víceúčelové hřiště s umělým povrchem. „Určitě ji využijí nejen školáci, ale i fotbalový oddíl pro zimní přípravu a samozřejmě veřejnost. Tipuju, že v listopadu halu nafoukneme a v dubnu vypustíme, záleží na počasí,“ informoval Botek s tím, že obec tak zajistí celoroční provoz víceúčelového hřiště. „Když přijde zima, za sportováním místní dojíždějí do sousedních obcí. U nás žádnou halu, tělocvičnu k pronájmu nemáme. Zájem o sportování je přitom velký, hřiště je pořád obsazené,“ doplnil starosta.

Nafukovací hala přijde na více než 3,4 milionu korun. I proto se TJ Topolná, provozovatel víceúčelového hřiště, postaví do fronty na dotaci z Národní sportovní agentury. Získat může 70 procent nákladů. Když uspěje, hala vyroste v příštím roce na podzim.

Tagy článku

TOPlist