Obec se může dále rozrůstat

Obec se může dále rozrůstat
Foto: fab  /  Výstavba pokračuje - Vlčnov připravuje parcely pro další domy.
Vlčnov Zprávy 17 / 02 / 2009

Do tří etap mají ve Včnově rozdělenou investiční akci, jejímž výsledkem by měly být pozemky připravené pro několik desítek novostaveb. Radnice se chystá zasíťovat pozemky v místě zvaném Na panském. V lokalitě nedaleko vlčnovského háje by v budoucnu mohlo stát až šedesát domů. Každá ze tří etap příprav se však nachází v rozdílné fázi.
„První část už je investičně dokončená. V těch místech se staví a také už i bydlí,“ prozradil starosta Vlčnova Jan Pijáček. Kdo by však chtěl na obecním úřadě některý z pozemků zakoupit, neuspěje. „Parcely jsou stále v soukromých rukou. My vykoupíme pouze pozemky potřebné pro komunikace a zasíťování,“ sdělil starosta. Tím, že obec bude mít zasíťování na svém, chtějí radní garantovat údržbu a snadnější přístup k případným haváriím. Zatímco první várka kabelů a trubek je už v zemi, na zbývající dvě etapy je zatím jen připravený projekt. I když i tu se věci posouvají.
„U dalších míst žádáme o vydání stavebního povolení či případně vykupujeme pozemky pro nové komunikace,“ dodal závěrem Pijáček.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace