Obec staví byty pro seniory

Obec staví byty pro seniory
Boršice Zprávy 28 / 09 / 2011

Hned dva domy pokojného stáří se staví v Boršicích. A i když se seniorům nad 70 let otevřou až v květnu, první zájemci se hlásí už dnes. Obec sice staví jen dům na Podevsí, nicméně přijímá žádosti i na ubytování do domu u Dolního mlýna, který financuje zdejší soukromá společnost.
„Samozřejmě upřednostňujeme místní, ale když kapacitu nenaplní, dostanou šanci i přespolní. A při obsazování budeme úzce spolupracovat s Oblastní charitou v Uherském Hradišti, která u nás už provozuje Domov pokojného stáří,“ uvedl Roman Jílek, starosta Boršic. Jedinou podmínkou, která je klíčem k ubytování, je věk nad 70 let. „Pořadníky zatím neděláme, jen si žadatele zapisujeme, dodává Jílek.
Dva domy, které jsou od sebe asi pět set metrů, nabídnou šestnáct jednopokojových nájemních bytů. „Jsou ideální pro starší manželské páry, které zaplatí nájem podle místních zvyklostí. Ostatní služby si mohou objednat u charity,“ podotkl boršický starosta.
I když stavba byla rozpočtována na 8,3 milionu korun, ve výběrovém řízení se náklady smrskly na šest milionů korun. Obec však zaplatí jen 1,1 milionu. „O zbytek se postará dotace z ministerstva pro místní rozvoj,“ vysvětlil Jílek.

TOPlist