Obec zacílila na bývalou farmu, největším oříškem bude výkup pozemků

Obec zacílila na bývalou farmu, největším oříškem bude výkup pozemků
Foto: ilustr., web
Traplice Zprávy 07 / 02 / 2014

Traplice si dělají zálusk na pozemky bývalé farmy, které už léta nikdo neobhospodařuje a jen zarůstají lebedou. Jenže má to háček. Skoro platí, že co pozemek, to jiný majitel. Jejich vykupování se tak zřejmě promění v běh na dlouhou trať. Když obec uspěje, chátrající lokalitu oživí za pomoci dotace z Evropské unie.
Část areálu o rozloze 1,2 hektaru už před časem koupila soukromá firma, zbylé bezmála dva hektary však leží ladem. Největším vlastníkem je Pomoraví Babice, které už pozemky nevyužívá.
Obec se o ně zajímá hned z několika důvodů. „Areál chceme zkulturnit a taky využít pro potřeby obce. V bývalé silážní jámě máme obecní kompostárnu. Jelikož však stojí na cizích pozemcích, platíme nájem. Když je získáme, vybudujeme i zázemí pro strojní techniky,“ uvedl Milan Rozum, starosta Traplic.
Starosta už oslovil všechny majitele pozemků, ne u všech však pochodil. Finanční představy některých vlastníků totiž neodpovídají realitě ani možnostem obce. „Potěšitelné je, že máme příslib Pomoraví Babice, které vlastní největší část ladem ležících pozemků,“ hlásí Rozum. Součástí areálu je i bývalý kravín, ve kterém aktuálně sídlí drobní podnikatelé. „Třebaže je v poměrně zuboženém stavu, byl oceněný na 1,2 milionu korun, což je pro obec neakceptovatelné. Za půl milionu o tom můžeme v zastupitelstvu uvažovat, ale za dosavadních podmínek ne,“ zdůraznil starosta.
Trapličtí každopádně nikam nespěchají, zvlášť když se blíží komunální volby. „Určitě to není otázka letošního roku, čeká nás běh na dlouhou trať. Každopádně při získání areálu se nabízí jeho revitalizace za pomoci dotace z Evropské unie a následné využití pro podnikatelskou sféru,“ podotkl Rozum.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace