Obnova Nivnické riviéry začíná. Stihne se start sezony?

Obnova Nivnické riviéry začíná. Stihne se start sezony?
Foto: OÚ Nivnice
Nivnice Zprávy 29 / 04 / 2013

Ubytování, kemp, tenisové kurty a místo pro plážový volejbal na úrovni, ale bazén, na ten v Nivnici hrdí nejsou. Už za čtyři týdny by však mělo být všechno jinak.
Oblíbené koupaliště je od dneška v rozsáhlé rekonstrukci, na jejímž konci se areál s honosným názvem Nivnická riviéra už nebude muset za nic stydět. První plavci by si nové prostředí mohli vyzkoušet už ve druhé polovině června.
„Ostatní části riviéry ale začínající oprava bazénu nijak neovlivní. První z tenisových kurtů jsme otevřeli už 1. dubna a od minulého týdne je v provozu další. Svůj režim nemění ani kemp nebo ubytování,“ říká  František Kolacia, správce Nivnické riviéry.
Rychlá obnova areálu, který je od roku 2008 v majetku obce Nivnice, nebude levná. Nový bazén přijde na 1,5 milionu bez DPH.

„Bazénu přitížily dlouhé zimy“
„Koupaliště můžeme opravit díky dotaci z místní akční skupiny Východní Slovácko. Doufáme, že se to neprotáhne a sezonu včas otevřeme,“ říká místostarostka Marie Kománková s tím, že současné práce už nebylo možné odkládat. „Zatímco okolí se postupně upravovalo, do vlastního bazénu se dosud nijak významně neinvestovalo. Také proto je nyní na první pohled v katastrofálním stavu. Kachličky jsou buď obouchané nebo zcela zničené. Stavu koupaliště navíc přitížily i dlouhé zimy,“ dodala místostarostka.
Obnova zahrne postupně rekonstrukci velkého i dětského bazénu a dotkne se také jejich nejbližšího okolí, tedy chodníků a částečně i vybavení chatek.
„Plaveckou sezonu obvykle zahajujeme k prvnímu červnu, letos to ale budeme muset posunout na konec měsíce. Do letních prázdnin, pokud se nestane něco mimořádného, bude Nivnická riviéra otevřena kompletně,“ shrnul spráce František Kolacia.

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace