Obsadí Zdravé Hradiště místa v komisích rady?

Obsadí Zdravé Hradiště místa v komisích rady?
Foto: ilustr., web
Uherské Hradiště Zprávy 02 / 12 / 2014

I když politické hnutí Zdravé Hradiště přišlo po povolebním vyjednávání o své vyslance v zastupitelstvu, jeho kmenoví členové zřejmě obsadí komise rady města. Lea Hudcová je dokonce nominována na předsedkyni komise životního prostředí. Radní dohromady navrhli obsazení 21 komisí, včetně dvou zbrusu nových.
„Oslovili jsme všechny členy naší kandidátky, na které figurovali i Svobodní a nezávislí, a kdo měl zájem, je navržený do některé z komisí. Konkrétně za Zdravé Hradiště je to Irena Pořízková a Lea Hudcová,“ prozradil František Elfmark, radní Uherského Hradiště, který kandidoval právě za Zdravé Hradiště, ale po rozbrojích s předsedou hnutí společně s Františkem Prachmanem jeho řady opustili. Ještě předtím podpořili vznik pravicové koalice.
Radní se zabývali nominacemi hned do 21 devítičlenných komisí, které jsou jejich poradním orgánem. Novinkou je komise pro informační a komunikační technologie a místní komise Rybárny. Otazník pak visí nad komisí společenskou, jejíž obsazení je zatím ve hvězdách. „Hledáme novou náplň, její dosavadní aktivity jsou už vesměs přežité a zbylé převezme kancelář starosty. Jednou z nich je třeba vítání občánků, kterému chceme dodat větší punc,“ uvedl Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.
V komisích zasedne vždy jeden člen z každé strany zastoupené v zastupitelstvu, předsedu, devátého do „party“, nominuje rada.

TOPlist