Obžalovaný odkryl tvář, ale nevypovídal

Obžalovaný odkryl tvář, ale nevypovídal
Foto: sal  /  Obžalovaný Zbyněk V. (vpravo) přišel za doprovodu svého advokáta poprvé k soudu.
Uherské Hradiště Zprávy 25 / 10 / 2012

I když se Zbyněk V., který podle obžaloby před dvěma lety srazil pod vlivem alkoholu na přechodu pro chodce sedmnáctiletou studentku, poprvé dostavil k uherskohradišťskému okresnímu soudu, držel bobříka mlčení. A jelikož pro změnu nepřišli dva svědkové, soudce Jiří Přibyl odvolací řízení odročil.
Devětatřicetiletý muž už byl okresním soudem odsouzený k čtrnácti měsícům žaláře, jenže krajský soud případ kvůli opětovnému výslechu svědků vrátil do Uherského Hradiště. Čtvrteční líčení ale nic nového nepřineslo. Ze tří předvolaných svědků se dostavil pouze taxikář Jan Vachůnek, který však odmítl vypovídat. „Už jsem starší pán, za dva měsíce jdu do důchodu a nechci si přivodit nepříjemnosti,“ uvedl Vachůnek, který neobrátil ani po upozornění soudce, že může dostat pokutu až 50 tisíc korun a koleduje si o trestní stíhání pro křivou výpověď. „Když není blízkou osobou obžalovaného, nemůže odmítnout vypovídat. V trestním řízení ostatně vypovídal, takže záleží, jak jeho postoj vyhodnotí krajský soud,“ vysvětlil soudce Jiří Přibyl.
Zbyněk V. v lednu 2010 srazil na přechodu pro chodce v uherskohradišťské ulici Všehrdova sedmnáctiletou Barboru Ponížilovou a ujel. Svědci u soudního líčení potvrdili, že za volant terénního volva usedal před pálenicí v Jalubí nejspíš pod vlivem alkoholu. Sražené dívce navíc neposkytl první pomoc. Okresní soud jej poslal na 14 měsíců do vězení a na čtyři roky mu zakázal řízení, ale krajský soud jeho ortel nepotvrdil. „Jelikož se nedostavili zbylí dva svědci, líčení jsem odročil,“ vysvětlil Přibyl.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace