Odstavené zahraniční kamiony už očesali zloději, jejich osud řeší policie

Odstavené zahraniční kamiony už očesali zloději, jejich osud řeší policie
Foto: ceh  /  Dva stojí odstavené na obchvatu Uherského Hradiště, další třeba u motorestu Rasová.
Slovácko Zprávy 20 / 02 / 2024

Slovácko je už třetí měsíc vrakovištěm několika zahraničních kamionů. Dva stojí odstavené na obchvatu Uherského Hradiště, další třeba u motorestu Rasová. Nikdo se k nim nehlásí. Až na zloděje, kteří už je prakticky úplně „očesali“. Kdy od mezinárodní silnice I/50 zmizí, je ve hvězdách.

„Kamionů si není možné nevšimnout, jsou odstavené několik měsíců. Je to ostuda. Aktuálně už jsou skoro rozkradené, chybí kola, nádrže, vybavení kabiny. Už toho moc nezůstalo. Vraky však nikoho evidentně netíží a už vůbec ne náročná likvidace placená z peněz daňových poplatníků,“ informoval DOBRÝ DEN profesionální řidič Michal Králík, který kolem „silničních korábů“ na svých cestách pravidelně projíždí.

Když se kamion objevil blízko u motorestu Rasová, zastavil u něj, aby se přesvědčil, jestli se třeba řidiči něco nestalo. „Kabina byla otevřená, ale prázdná. Jen mě překvapilo, že už byla vytržená mýtná krabice i tachograf. Když to někdo udělá, potřebuje zamést stopy,“ prozradil kamioňák, který na problém upozornil i policii. „Je divné, že si z Česka někdo udělá vrakoviště a nikomu to zjevně nevadí. To by se nestalo ani v Rumunsku. Když necháte stát kamion v Rakousku nebo Německu, jsou schopní vás stíhat za trestný čin obecného ohrožení,“ kroutí hlavou Králík.

Strážci zákona ale nestrkají hlavu do písku. „Případem odstavených kamionů, které nejsou překážkou silničního provozu, se zabýváme. Aktuálně ale nemůžeme podat žádné bližší informace,“ reagoval na dotazy redakce Radomír Šiška, mluvčí uherskohradišťské policie, která už každopádně kontaktovala vlastníka komunikace s žádostí o instalování značky Zákaz zastavení. „Policie nás zároveň informovala, že aktuálně je prověřována trestná činnost ve vztahu k odstaveným nákladním vozidlům se slovinskou MPZ, a žádá o jejich označení ,směrovací deskou se šikmými pruhy se sklonem vlevo‘ do doby, než vyřeší trestněprávní, popřípadě občanskoprávní aspekty přemístění vozidel,“ potvrdila Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR, které už osazení dopravního značení předalo zhotoviteli k realizaci.

Kamiony Iveco Stralis mají slovinskou registrační značku, není vyloučené, že se staly terčem pomsty zaměstnanců firmě, která jim dlužila na výplatách. Spekuluje se, že prodali zboží, "zkásli" peníze a na cestě do západní Evropy nechali kamiony odstavené v Česku. Firma už dnes podle všeho neexistuje, zkrachovala.

Tagy článku

TOPlist