Ohňostroje usměrní vyhláška

Ohňostroje usměrní vyhláška
Kněžpole Zprávy 31 / 07 / 2009

Radní v Kněžpoli k ní přinutily stížnosti obyvatel na světelné atrakce

Ojedinělou obecně závaznou vyhlášku (OZV) připravují radní v Kněžpoli. Jejím cílem je určení pravidel pro pořádání ohňostrojů! Světelné atrakce jsou totiž v obci součástí každé akce, večírku, oslavy, což s nelibostí nesou staří lidé. Když je probudí rány „pod oknem“, už do rána nezamhouří oko.
„Chceme se prostě v klidu vyspat, nic víc. Vím, že nejde o každodenní záležitost, ale důchodci už spí hůře. Kdekdo usne jen po prášcích a po probuzení znovu nezabere. A to pak celý den stojí za dvě věci...“ postěžoval si jeden ze seniorů, který si z obav, aby si nevysloužil častější produkci, přál zůstat v anonymitě.
„Ohňostroje v obci se docela rozmáhají. A když nejsou ohlášené, je to problém. Když o půlnoci u baráku vypukne, je to pro okolní spící obyvatele opravdu nepříjemné,“ chápe stížnosti Zdeněk Gajdošík. Mimochodem, negativní reakci lidí vyvolal i poslední obecní silvestr, ze kterého nebyla šťastná pětaosmdesátiletá stařenka. „Trošku jsme situaci podcenili,“ přiznává starosta.
Jelikož ale radní dbají o blaho spoluobčanů, hodlají podobným nočním překvapením učinit přítrž. Aktuálně shromažďují podklady pro obecně závaznou vyhlášku regulující světelné atrakce. „Když je ohňostroj na bažantnici mimo dědinu, budiž, ale jinak je třeba brát ohledy. Vždyť dnes je v podstatě součástí každé oslavy. Do čtrnácti dnů vyhlášku dáme dohromady a necháme si ji posvětit ministerskými úředníky. Až pak půjde ke schválení do zastupitelstva,“ přikyvuje Gajdošík.
Každé světelné produkci podle něj vyhláška určí přesná pravidla, třeba i vzdálenost od nejbližšího obytného domu. „Ohňostroje zkrátka chceme mít pod kontrolou, pořadatel jej nespustí bez předešlého oznámení na úřadě. Za porušení pravidel si pak samozřejmě vykoleduje pokutu, její výše je však ještě předmětem jednání zastupitelstva,“ zdůraznil první muž Kněžpole. OZV s největší pravděpodobností nabyde účinnosti prvního ledna.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace