Opilého školáka našli na parkovišti

Opilého školáka našli na parkovišti
Uherský Brod Zprávy 18 / 10 / 2009

Opilému čtrnáctiletému chlapci musela hlídka uherskobrodských policistů zavolat záchranku. Hoch ležel ve čtvrtek odpoledne mimo vědomí v patrovém parkovišti v ulici U Žlebu.
„Hlídka jela na kontrolu veřejného pořádku vytipovaných objektů. Z důvodu předchozích problémů projížděli také nadzemními garážemi v ulici U Žlebu. Policisté tam na zemi uviděli ležet neznámého mladíka. Zastavili a šli k němu blíž. Chlapec nereagoval ani na oslovení, ani na zatřepání. Ležel na zemi ve zvratcích. Policisté zkontrolovali jeho základní životní funkce, které byly naštěstí v pořádku. Chlapec ale střídavě upadal do bezvědomí,“ popsal událost policejní mluvčí Aleš Mergental. Policisté jej uložili do stabilizované polohy a z pusy mu odstranili zvratky, aby se jimi nedusil. Protože teplota vzduchu byla pár stupňů nad nulou, přikryli jej vlastními bundami, aby chlapec neprochladl. Okamžitě poté zavolali záchrannou službu. Policisté se snažili s chlapcem komunikovat, ale mladík nebyl schopný mluvit. Ještě před příjezdem policistů se však na místě nacházeli další lidé.
„Procházel jsem parkovištěm a viděl jsem tam ležet toho kluka. Už u něj byli nějací lidi, co tam byli autem. Zavolal jsem ještě další kamarády, kteří byli dál, a šli jsme se podívat, co se děje,“ říká mladík, který na místě byl ještě před příjezdem policie. Jak situace vypadala, popsal stejně jako policisté. Pomoc byla naštěstí už na cestě, i kdyby se neobjevila hlídka.
„Celý se třásl, tak jsme ho položili na karimatku. V batohu měl žákovskou a tam jsme našli číslo domů. Zavolali jsme jeho rodičům, kteří by si pro něj přijeli, za chvíli ale kolem náhodou projela hlídka, která už si to převzala,“ líčí mladík, jehož jméno má redakce k dispozici.
Záchranná služba školáka po příjezdu ošetřila a naložila do sanitky, která jej odvezla do nemocnice na dětské oddělení. „Poté, co policisté předali chlapce do bezpečné péče záchranné služby, začali zjišťovat příčiny mladíkova kritického stavu. Podle zápachu jeho dechu je pravděpodobné, že pil alkohol, ale v okolí se žádná láhev nenacházela,“ uvedl Mergental. Policisté zjistili, že čtrnáctiletý chlapec opustil školu o půl druhé odpoledne. Co, s kým a proč dělal hodinu a půl do příjezdu policistů, je prozatím nejasné.

 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace