Oplocení držel strom, hrozilo zřícení

Oplocení držel strom, hrozilo zřícení
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 01 / 07 / 2016

Základní škola UNESCO v Uherském Hradišti je jako bezedná pokladnička, radnice do ní léta investuje miliony a stále to nestačí. Aktuálně z rozpočtu uvolnila 3,8 milionu korun na nové oplocení, stávající z 50. let je totiž v havarijním stavu a hrozí zřícením.
„Statický posudek byl jasný, oplocení jsme museli zbourat a postavíme nové. Většina konstrukcí už byla velmi degradovaná, základy se rozpadaly natolik, že jejich stabilita byla v některých místech oslabena až o sedmdesát procent,“ vysvětlil pohyb dělníků kolem školy Zdeněk Procházka, místostarosta Uh. Hradiště. „I laik poznal, že kusy plotu opadávaly. Zub času zkrátka vykonal své. Kdybychom rekonstrukci ještě odkládali, mohlo dojít ke zřícení části plotu,“ dodal starosta Stanislav Blaha.
Oplocení už bylo skutečně žalostné, podél tělocvičny jej dokonce držel zbytek kmene pokáceného stromu. „Oprava je vyloučená. Nový plot získá stejný design jako plot podél chodníku, který je spojkou z Komenského náměstí ke kruhovému objezdu u sociálky,“ prozradil Blaha. Radnice zároveň osvětlí přechod pro chodce v Kollárově ulici. „V oplocení vznikne i výklenek pro parkovací automat. Zadní bránu do tělocvičny pak nahradíme novou dvoukřídlovou branou, vedle které ještě vyroste branka pro pěší,“ dodal starosta.

TOPlist