Opozice neuspěla, Ostroh má znovu dva místostarosty

Opozice neuspěla, Ostroh má znovu dva místostarosty
Foto: ilustr., web
Uherský Ostroh Zprávy 16 / 12 / 2014

Je rozhodnuto, pokus o změnu ve složení nejužšího vedení Uherského Ostrohu smetli zastupitelé ze stolu. Opozice, reprezentovaná sdružením Naše město, usilovala po listopadovém úmrtí druhého místostarosty Ivana Klaudy o zrušení volného místa. Lídr sdružení a někdejší starosta Vlastimil Vaněk argumentoval tím, že funkce je na maloměstě zbytečná. Poukázal také na fakt, že v ostrožském případě jde o neuvolněnou funkci, což umožňuje souběh současného povolání kandidáta s jeho prací pro město. „S tím nesouhlasíme,“ prohlásil Vaněk. Zastupitelé o jeho připomínkách vůbec nejednali a vzápětí zvolili nástupcem Ivana Klaudy projektanta Vlastimila Petříka ze sdružení O.S.T.R.O.H.
Vedení města tak má tuto podobu: neuvolněná starostka Hana Příleská, uvolněná místostarostka Jiřina Galušková a neuvolněný druhý místostarosta Vlastimil Petřík. „Převezmu agendy, za které zodpovídal Ivan Klauda. Budu tedy zodpovídat za majetkové záležitosti a investiční akce, sportovní organizace a dotační politiku,“ zestručnil Petřík.
Tím však výčet nečekaných povolebních změn nekončí.
V jedenadvacetičlenném zastupitelstvu jsou tři nováčci, nové je také složení městské rady.
Zastupitelský mandát v minulých dnech složila kronikářka Věra Hendrychová (Naše město) a také lékařka Martina Hýžová (O.S.T.R.O.H.). I když obě ženy byly v jednacím sále, svá rozhodnutí nekomentovaly. „Nevím přesně, co je k tomu vedlo. Nehovořily jsme spolu,“ podotkla starostka Hana Příleská.
Naše město nominovalo Stanislava Veselého, O.S.T.R.O.H. budou místo Ivana Klaudy a Martiny Hýžové v zastupitelstvu reprezentovat Milan Strachota a Rostislav Mika.
Hlasovalo se také o novém členu městské rady. Tady zesnulého Ivana Klaudu nahradí nový zastupitel Rostislav Mika.
Vaňkovo sdružení neuspělo ani s návrhem, aby město na svých oficiálních webových stránkách zveřejňovalo pro obyvatele kompletní zápisy ze zastupitelstev. Zatímco třeba v Hluku a jiných městech se lidé dozvědí o průběhu jednání a názorech zastupitelů na internetu, v Ostrohu se budou muset dál  spokojit jen se stručnými zápisy.

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist