Opozice žádá Uhrovu hlavu

Opozice žádá Uhrovu hlavu
Foto: sal  /  Zatím ještě místostarosta Uh. Hradiště.
Uherské Hradiště Zprávy 21 / 06 / 2009

Místostarosta Uh. Hradiště Evžen Uher „přeběhl“ z KDU-ČSL do TOP 09, ustojí posty na radnici?

Uherskohradišťský místostarosta Evžen Uher se postaral o pořádný rozruch na radnici. Jako blesk z čistého nebe totiž vystoupil z KDU-ČSL a „oblékl dres“ nově se rodící Kalouskovy strany TOP 09. Jeho přestup je tématem už několikadenních jednání vládnoucí trojkoalice, která řeší další Uhrovo působení v orgánech města. Opoziční zastupitelé žádají jeho hlavu.
„Existují jen dvě řešení, jak přestup místostarosty a zastupitele Uhra řešit. ODS, KDU-ČSL a KRUH a SNK musí přizvat do stávající koalice i zástupce strany TOP 09, nebo se pan Uher vzdá mandátu v zastupitelstvu a na jeho místo přijde lidovecký náhradník,“ má jasno Antonín Seďa, poslanec a sociálnědemokratický zastupitel, který preferuje variantu číslo 2. „Místostarosta byl zvolen na kandidátní listině KDU-ČSL. Když zůstane v zastupitelstvu, jeho přestup do TOP 09 považuji za podvod na voličích,“ zdůraznil Seďa. A ve stejném duchu se vyjádřil i jeho kolega Stanislav Mikula. „Změnit barvy během volebního období, to se prostě nedělá,“ je přesvědčený zastupitel Mikula, kterého ale jinak Uhrova „změna politických barev“ nechává klidným. „Situace je nepříjemná hlavně pro jeho stranické a koaliční partnery. Je jen na nich, jak ji vyřeší. Asi vycítil šanci vyvézt se s novou stranou do parlamentu,“ zamýšlí se Mikula, který v zastupitelstvu hájí Stranu zelených.
Trojkoalice však podle informací DOBRÉHO DNE vidí situaci jinak. „Je otázkou, jak se k věci postaví lidovci, ale za KRUH můžu říct, že bychom přivítali, aby pan Uher dokončil volební období. Čekáme však na vyjádření koaličního partnera,“ uvedl Ivo Frolec, zastupitel za KRUH a SNK Evropští demokraté. „Intenzivní jednání stále probíhají, musíme rozhodnout co nejdřív, ale zase nechceme nic uspěchat,“ přidává Stanislav Blaha, místostarosta a šéf oblastního sdružení ODS Uh. Hradiště. „Aktuálně opravdu čekáme na vyjádření lidovců, v neděli zasedá jejich městský výbor. Snad už pak budeme moudřejší,“ doplnil v pátek odpoledne Blaha, který však žádné zásadní rošády neočekává. „Nepřipustíme změnu, která by destabilizovala situaci na radnici,“ zdůraznil šéf oblastní ODS.
Uher je pro zachování stávajícího složení zastupitelstva i rady města. „Vždyť se osvědčilo a navíc se blíží konec volebního období. Velká změna by mohla přinést nestabilitu, což si nikdo nepřeje,“ podotkl Evžen Uher.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace