Oprava Antonínské ulice má skluz

Oprava Antonínské ulice má skluz
Foto: ara  /  V Antonínské ulici jsou práce stále v plném proudu.
Hluk Zprávy 01 / 10 / 2012

Trable s podložím odsunuly ukončení prací v ulici Antonínská, která je neprůjezdná už od srpna

Oprava Antonínské ulice v Hluku, kde stavaři mění kostkovici za asfalt, má nečekaný skluz. Kompletní rekonstrukce měla být hotova do konce září, z termínu ale nakonec sešlo kvůli problémům s únosností podloží. Při odkopání takzvaného kufru se zjistilo, že místo požadovaných 45 MPa je únosnost maximálně 12 MPa. Správnou pevnost musí zajistit vápeno-cementové směsi zapracované přímo do hlíny.
Změna si vyžádala práce na dvě etapy. Silnice se tak nakonec neopravuje po sto metrech, ale po dvou částech dlouhých zhruba 260 metrů.
Náklady na opravu ulice, která patří k důležitým spojkám do průmyslové zóny, si vyžádají bezmála 560 tisíc korun.
„Původně jsme předpokládali ukončení nejpozději do posledního září, nyní to vypadá na otevření v prvním nebo maximálně druhém říjnovém týdnu. Další zpoždění by si mohlo vyžádat už jen mimořádně špatné počasí,“ říká David Hájek, místostarosta Hluku.
Práce hradí město ze svého, stát na podobné investice nepřispívá.
V Hluku se zabývají také možností upravit komunikaci a parkováním v ulici Květnová. „Tady jsou především v zimě problémy s najížděním na silnici. Oboustranný provoz je tady vyloučen,“ upřesňuje místostarosta Hájek. „Možností jsou odpočívadla, aby lidé lépe viděli a mohli z obou stran projíždět. Jenomže se zjistilo, že pozemky jsou až po cestu v soukromém vlastnictví. Projektanti proto zpracují návrh a následně by mělo začít jednání s majiteli. V plánu je také parkoviště u spojovací uličky Květnová a Na přídělech, kde se už chystají projekty.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace