Oprava I/55 začne u Vnorov

Oprava I/55 začne u Vnorov
Vnorovy Zprávy 12 / 05 / 2010

Na řidiči i starosty kritizované silnici I/55, která je od Kunovic až po Hodonín plná nerovností, začala minulý týden první vlna oprav. Skončit by měla nejpozději do dvou měsíců. Smůlou pro slovácké obce a města je, že silničáři začínají v místech, která jsou pod správou Jihomoravského kraje. Opravy, na které hejtmanství uvolní celkem 143,5 milionu korun, se tak dočká pouze část silnice od Vnorov do Strážnice. Na dalších přetížených místech, jež jsou pro změnu pod správou Ředitelství silnic a dálnic Zlínského kraje, se zatím pracovat nebude. „Je to dobrá zpráva, kterou se dozvídáme jako první od novinářů. Z hejtmanství žádné informace dosud nemáme,“ podivil se místostarosta Vnorov Pavel Chudík. „Ale abych byl upřímný, opravy se týkají cesty za obcí, takže práce nám život nijak neovlivní.“
„Prioritou pro letošek musí být lokální opravy. Vyjma staveb, které jsou financovány z eurofondů, nejsme schopni garantovat plošné opravy, které by veřejnost očekávala. K lokálním výspravám vozovek navíc máme potřebnou technologii,“ řekl Jan Zouhar, ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.
Předseda finančního výboru jihomoravského zastupitelstva Zdeněk Dufek připomněl, že hejtmanství letos plánuje vynaložit na dopravu 3,555 miliardy korun. „Na opravy silnic po letošní zimě se podařilo získat 60,2 miliardy korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury, kraj uvolňuje pro Správu a údržbu silnic ze svých rezerv celkem 26 milionů korun. Čtyři miliony už byly vynaloženy na nákup techniky pro opravu silnic,“ dodal Dufek.

TOPlist