Oprava kulturáku je blíž

Oprava kulturáku je blíž
Veselí nad Moravou Zprávy 10 / 07 / 2009

Peníze na opravu jsou! To je hlavní závěr jednání čtvrtečního zastupitelstva ve Veselí nad Moravou. K zahájení mnoho let odkládané rekonstrukce kulturního domu tak chybí už jediné - souhlasné stanovisko rady.
„Všechny připravené návrhy na zastupitelstvu prošly, tedy i financování rekonstrukce kulturního domu, která bude hrazena z rozpočtu města,“ uvedl místostarosta Veselí nad Moravou Vilém Reichsfeld, který zároveň upozornil, že k definitivě musí dát souhlasné stanovisko Rada města Veselí nad Moravou.
„Sejdeme se v pondělí a předpokládám, že se tam rozhodne,“ doplnil Reichsfeld.
O opravě kulturního domu se ve Veselí nad Moravou jedná již několik desítek let. Stav budovy se mezitím zhoršoval a v současné době je jeho převážná část v havarijním stavu. Zamýšlená rekonstrukce má stát přibližně třináct a půl milionu korun, přičemž by měl být mimo jiné odstraněn problém s akustikou, která je v hlavním sále doslova žalostná. Ředitel městského kulturního střediska Marcel Řimák proto v minulosti několikrát nechal přeložit kulturní program do nedalekého kina, které však nemůže vzhledem k stacionárnímu hledišti uspokojit zdaleka všechny požadavky.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace