Oprava návsi má povolení, kritika není na místě

Oprava návsi má povolení, kritika není na místě
Foto: ilustr. web
Kněžpole Zprávy 06 / 10 / 2015

Revitalizace centra obce Kněžpole se ještě ani nerozjela na plné obrátky a už je terčem kritiky. Výtky obyvatel, kteří se obrátili na redakci DOBRÉHO DNE, však nejsou opodstatněné. Starosta obce je nechápe, považuje je za ránu pod pás.
„Snažíme se zkrášlit tvář obce, ale stejně jsme pořád kritizováni. Je to smutné,“ posteskl si Petr Knot. Obyvatelům se nelíbí, že pracovní stroje brání průjezdu po komunikaci v místě stavby a chybí dopravní značení. O stavbě je přitom prý nikdo ani neinformoval a dokonce se domnívají, že práce se rozjely bez stavebního povolení... „Ani se mi to nechce moc komentovat. Stavba má samozřejmě vydané stavební povolení a průjezd stavbou je logicky omezený, což je zcela běžné. Neděláme to pro sebe, ale pro občany. Při každé takové stavbě je nutné strpět určitá omezení. Až se bude silnice frézovat a pokládat nový koberec počítáme dokonce s úplnou uzavírkou,“ zdůraznil starosta Knot. Majitelé rodinných domů v ulici mají podle něj dokonalý informační servis, byli totiž účastníky stavebního řízení. „Jen dopravní značení snad na začátku nebylo úplně ideální, ale brzy už jej vyladíme podle požadavků policie,“ podotkl starosta.
Stavební práce skončí do konce listopadu, náklady se vyšplhají  na 7 milionů korun. Obec však zaplatí jen zhruba půldruhého milionu, zbytek pokryje dotace z Evropské unie. Cílem je vtisknout středu obce důstojnější tvář. Stavaři si posvítí na okolí kostela, školy, autobusových zastávek a bývalého Podlasova, na jehož místě vyroste i malý parčík s lavičkami. Jeho dominantou se stane výtvarný prvek - kámen o velikosti 1,5 metru. „Umělecky do něj necháme vytesat motivy odkazující k historii obce, zejména archeologických nálezů, které byly na katastru obce objeveny. Vzniknou i nová parkovací místa, kterých je v obci nedostatek,“ připomněl Knot.

TOPlist