Opravu zbrojnice ztěžují majetkové vztahy

Opravu zbrojnice ztěžují majetkové vztahy
Slavkov Zprávy 30 / 01 / 2011

Nezáviděníhodný problém má jen před pár lety obnovené družstvo dobrovolných hasičů ze Slavkova. Zbrojnici, kde by se scházeli a pečovali o techniku, sice mají, jenže o zásadní rekonstrukci či úpravě zanedbaného nádvoří si mohou nechat jen zdát. Potíž je v tom, že budova i okolí obecní zbrojnice už léta leží na cizím pozemku. A dokud se majetkové vztahy nevyrovnají, nelze na rekonstrukci ani čerpat dotace.
„Je to dlouholetý problém, který se neúspěšně snaží řešit každé zastupitelstvo. O odkup pozemků máme dlouhodobě zájem, požadovaná cena je však nad naše možnosti. I tak zkusíme vyvolat nové jednání,“ vysvětlil Libor Švardala, starosta Slavkova. Přitom obecní úřad by měl pro zanedbaný areál využití.
„Dříve jsme uvažovali například o sběrném dvoře, ale ten už máme projekčně připravený jinde. Máme však několik dalších variant využití. Vše ale naráží právě na nesouhlas majitelů. Na zbrojnici je ovšem věcné břemeno, takže ji musejí strpět,“ doplnil Švardala. Majitelé dotčených pozemků však nejsou z regionu, osud slavkovských parcel je tak zřejmě netíží.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace