Oslavila sto let, vždy ji držela víra v Boha

Oslavila sto let, vždy ji držela víra v Boha
Foto: Klára Fabo  /  Anastázie Habartová je nejstarší občankou Uherského Ostrohu.
Uherský Ostroh Zprávy 05 / 11 / 2023

Plná energie a v dobré náladě se dožila sta let Anastázie Habartová z Uherského Ostrohu. Významné životní jubileum oslavila v místním domově pro seniory, do kterého se přestěhovala před třemi lety. Vitální dáma si na zdraví připila vaječným koňakem.

„Oslavenkyně je čiperná, energická, příjemná a velmi skromná. Stovky se dožila ve zdraví a plné mysli,“ smekl Vlastimil Kuřimský, starosta Uherského Ostrohu, kterého seniorka pobavila odpovědí na otázku, jestli ještě něco dělá. „Už nic. No, je to haňba ve sto letech,“ reagovala Habartová, která je nejstarší obyvatelkou města. Z rukou starosty převzala nejen kytici, ale i malý finanční obnos.

Rodačka z Podolí se provdala do sousedních Popovic, do padesáti let se starala o děti, domácnost a pracovala na poli. Až pak nastoupila do Letu, kde pracovala jako uklízečka. Do domova pro seniory se nastěhovala před třemi lety. „Je vitální, příjemná, pohodová, ráda se účastní každodenních aktivit nebo si zazpívá. Celou dobu, co je u nás, opakuje, že ji v dobrých i zlých časech vždy držela víra v Boha,“ prozradila Milada Mikušová, vedoucí ostrožského zařízení. Anastázie Habartová je silně věřící, pravidelně ostatně sleduje mše na TV Noe.

Tagy článku

TOPlist