Ostroh chystá odemykání Baťova kanálu a cestu do podzemí zámku

Ostroh chystá odemykání Baťova kanálu a cestu do podzemí zámku
Foto: MÚ Uh. Ostroh  /  Kříšťálová jeskyně, jedna z atrakcí podzemí ostrožského zámku.
Uherský Ostroh Zprávy 29 / 04 / 2015

Jedenadvacátá sezona na Baťově kanálu je tady, tentokrát se klíč zaboří do vodní cesty v Uherském Ostrohu. Zatímco dějiště symbolického odemykání plavebních tras se po roce mění, datum je tradicí. Slavnost se znovu uskuteční 1. května. Začátek je brzy, už v 10 hodin.
Odemykání Baťova kanálu bývá vyhledávanou akcí, v Uherském Ostrohu proto využijí náporu návštěvníků k propagaci všech tří prohlídkových tras na svém zámku.
„V 11 hodin se slavnostní průvod přesune od přístaviště k zámku, kde otevřeme prohlídkové trasy do zámecké věže, zámecké galerie s novou výstavou i dlouho očekávanou prohlídkovou trasu do podzemí zámku. Tato trasa je zcela unikátním projektem mezi turistickými atraktivitami našeho regionu,“ láká k návštěvě Andrea Helmichová z městského odboru kultury.
Je možné, že právě na otevření podzemí se třemi nevšedními místnostmi budou návštěvníci vzpomínat víc než na projížďky lodí, které budou po Moravě křižovat směrem na Kostelany nebo Veselí nad Moravou až do odpoledne.
Proč? „Jde o „fantasy prohlídku“ pro malé i velké návštěvníky, při které je zavedeme do tří krásných prostor. Jde o o fiktivní prostor Kříšťálové jeskyně, kde se za pomoci časoprostorových trhlin budou moci podívat jak do jiných dimenzí, tak do minulosti. Druhá část jeskyně nese název Paměť světa - Atlantida. Zde je expozice, která vás zavede do hlubin oceánu, kde navštívíte atlantský palác. Je zde také polopropustné zrcadlo. Když se před něj postavíte do kuželu světla, tak se jakoby rozzáří a ukáže vaši duši. Ve třetí místnosti je pak připravena planeta jednorožců Lukuma, což je prostor založený na světelných efektech. Tady je zajímavostí strom Srdce Lukumy, který bude tepat v rytmu vašeho srdce. Když se dotknete kořene stromu, infračervený snímač načte váš tep a strom začne tepat jako srdce.“

Jízdní řády výletních lodí 1. května
Danaj - plavba směr Veselí nad Moravou
Modrá plavba
10.00 - 10.45
Žlutá plavba
11.00 - 11.45
Zelená plavba
12.00 - 12.45

Morava - plavba směr Kostelany nad Moravou
Šedá plavba
11.00 - 11.45
Světle zelená plavba
12.30 - 13.15
Červená plavba
13.30 - 14.15
Modrá plavba
14.30 - 15.15
Zelená plavba
15.30 - 16.15

Předprodej jízdenek v Informačním centru Uherský Ostroh, cena jízdenky je 20 korun. Nástup na plavbu vždy 10 minut před vyplutím lodi.

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist