Ostroh teď řídí tříčlenný tým

Ostroh teď řídí tříčlenný tým
Foto: il. foto  /  Uherský Ostroh
Uherský Ostroh Zprávy 08 / 12 / 2010

Hana Příleská, nová starostka Uh. Ostrohu, nemá na růžích ustláno. Starostka za ČSSD je terčem opozice, která se do ní strefuje pochybnostmi na stále stejné téma. „Je vůbec možné plnohodnotně zvládnout funkci krajské radní pro zdravotnictví a práci starostky?“ ptají se členové ODS. Příleská musí čelit také tvrzením, že ve skutečnosti vede její úřad Jiřina Galušková z KDU-ČSL, která je z užšího vedení jediným uvolněným místostarostou. Ostřílená politička ale neztrácí nervy ani čas zbytečnými řečmi. „Domlouváme se na všem jako tříčlenný tým,“ říká ke spolupráci s Galuškovou a druhým místostarostou Ivanem Klaudou z SNK O.S.T.R.O.H.
Jak jste se vyrovnala s kritikou opoziční ODS?
Vnímám, že vzniklou situaci považují za nestandardní řešení. Mojí odpovědí je: Podívejte se na nás za rok, jestli úřad funguje a jestli své úkoly řešíme, nebo ne. Práce a výsledky, to je pro nás podstatné.
Co patřilo k prvním úkolům?
Stabilizace rozpočtu a návrh na rozpočtová opatření, která bude projednávat zastupitelstvo už ve středu 15. prosince. Zmapovali jsme si také zahájené investiční akce a způsob jejich dofinancování. S tím asi bude trošku problém, protože všechny akce rozpočet nekryje. K tomu se ještě budeme vracet v novém roce. Zatím si nastavujeme systém. Představa je taková, že musíme organizaci úřadu dát lepší a větší řád.
Jaké jsou kompetence místostarostů?
Odpovědnost se rozložila na tři lidi. Jiřina Galušková je uvolněnou místostarostkou. Na starost má sociální oblast a kulturu. Já jsem v úřadu pravidelně třikrát v týdnu. Obvykle v úterý, středu a pátek. V ostatních dnech pak podle potřeby ráno nebo odpoledne včetně sobot. Neplatí pro mne žádná pracovní doba. Víte, není to o tom, že si budu čárkovat, kolik hodin a kde budu sedět, ale o udělané práci. V mé kompetenci je městská policie a hasiči. Ivan Klauda má dohled nad investicemi. Domlouváme se jako týmová trojka. Nyní debatujeme o zastupování v organizacích, ve kterých má město svůj majetkový podíl.
Udeřila zima a dají se očekávat připomínky obyvatel k úklidu sněhu a námrazy. Jste připraveni?
Pravda je taková, že neumíme zajistit chodníky tak, aby byly vymeteny do sucha. Je potřeba, aby si lidé uvědomili, že dokážeme jen mírnit následky zimy. Jsme rádi, že si obyvatelé berou chodník před svým domem za svůj a z principu „není to moje, ale je to u mého domu“ ho uklízí. Tuto zodpovědnost musím hodnotit jen kladně. Lidé nám tím velmi pomáhají.

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace