Ostrožané dostaví střelnici

Ostrožané dostaví střelnici
Uherský Ostroh Zprávy 09 / 10 / 2008

Neuvěřitelných dvacet let již stavějí ostrožští střelci svou centrální budovu na tamní střelnici. Až dosud jim totiž scházely prostředky na její dostavbu. Stav budovy tak byl po léta prakticky zakonzervován. Nyní se konečně na Ostrožany usmálo štěstí. Získali dotaci, která jim pokryje značnou část nákladů.
„Konečně budeme moci budovu dostavět a udělat tak slušné sociální zázemí a střelnici pro vzduchovky,“ radoval se předseda střeleckého klubu Radek Zajíček, když se dozvěděl, že uspěl s žádostí o dotaci v Evropském fondu pro regionální rozvoj. Na dotaz, kdy začne dostavba budovy, odpověděl bleskově: „Nejlépe by bylo začít hned, ale tak snadné to asi nebude. Přesto předpokládám, že alespoň s dílčími pracemi začneme ještě letos.“
Podle starosty Uherského Ostrohu Vlastimila Vaňka by měla zhruba čtyř a půlmilionová dotace z Evropské unie pokrýt střelcům téměř devadesát procent nákladů. Předpokládá ovšem, že jim finančně pomůže i město. „Nemůžu samozřejmě předjímat rozhodnutí zastupitelstva, ale obecně platí, že těm, kteří jsou aktivní a snaží se něco dělat, pomáháme. Předpokládám proto, že s dostavbou budovy střelcům pomůžeme,“ říká Vaněk.
Areál ostrožské střelnice nevyužívají pouze místní střelci, ale má mnohem širší využití. Pravidelně sem zajíždějí například policisté z okresu Uherské Hradiště pilovat střelbu a až dosud se zde konaly i tradiční závody psů, nazvané Ostrožský tah. 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace