Otevřeli kapli, doplní mobiliář, představí náves

Otevřeli kapli, doplní mobiliář, představí náves
Foto: ara  /  Kaple sv. Martina v Kozojídkách
Kozojídky Zprávy 08 / 02 / 2013

Kaple sv. Martina v Kozojídkách, jedna z nejmladších na celém Slovácku, je po půlroční pauze znovu otevřená. Moderní stavba postavená v sedmdesátých letech, její první kámen byl položen v roce 1968, má nová okna, střechu, zvonici a vnější i vnitřní nátěry. Nové je také schodiště a prostranství u kaple. Oprava, která začala loni v srpnu a skončila před Vánocemi, si vyžádala náklady přes pět milionů korun. „Jsme rádi, že je vše hotovo, ale že bude tak mladá stavba v tak špatném stavu, s tím jsme nepočítali. Když si uvědomíte, že kostely na Slovácku mají i několik stovek let a fungují…,“ podotkla paní Marie, která patří k místním starousedlíkům. „Doba je ale jiná. Alespoň už nemusíme dojíždět na mše k sousedům do Hroznové Lhoty.“
Na opravu kaple v minulých dnech navázalo otevření nového prostranství, jež má vytvořit novou náves. Nové chodníky a dláždění jsou stejně jako budova kaple nepřehlédnutelné, znázorňují velký kříž. Náves v příštích měsících doplní nový obecní mobiliář a zeleň. Přibudou místa pro posezení a veřejné osvětlení. Vedení obce předpokládá, že hotovo bude na začátku jara.
Opravy přišly na 5,2 milionu, obec však ze svého uhradila necelý milion. Zbytek zaplatily dotace od jihomoravského hejtmanství a Unie. Na kapli hojně přispěli také místní.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace