Ourém zve Brod na první návštěvu. Kdo pojede?

Ourém zve Brod na první návštěvu. Kdo pojede?
Foto: ilustr., web  /  Kdo pojede reprezentovat Uherský Brod do Portugalska a Nizozemí?
Uherský Brod Zprávy 12 / 02 / 2014

Do portugalského Ourém nebo do Naardenu v Nizozemí? Není vyloučeno, že na obou místech budou Uherský Brod nakonec reprezentovat místo starosty-senátora Patrika Kunčara jeho zástupci. Portugalci navržený termín první oficiální návštěvy na období od středy 19. do pátku 21. března totiž koliduje se zasedáním Senátu ČR. Dny Komenského v Naardenu se pak mají uskutečnit na závěr stejného týdne. Zatímco s Naardenem spojuje Brod dlouhodobé partnerství, smlouva s Ourém je novinkou a Kunčar by na premiérovém setkání neměl chybět.
„V minulých dnech jsme už obdrželi oficiální pozvánku k naší první návštěvě, termíny se ale kryjí se zasedáním Senátu. Jde ale pouze o návrh portugalské strany, o kterém ještě budeme jednat,“ říká Petr Vrána, jeden ze dvou brodských místostarostů. „Termín návštěvy ladíme, vypadá to skutečně na termínovou kolizi. Avšak pokud bych nakonec do Portugalska neodcestoval, určitě mě bude mít kdo nahradit. Oficiálního setkání by se mohl zúčastnit některý z místostarostů nebo radních,“ vysvětluje Patrik Kunčar. „Věřím, že společně s portugalskou stranou najdeme vhodnější termín. Na ten původně předložený ani nejsou volné letenky a vydat se na tak dlouhou cestu autem je nemyslitelné.“
Patrik Kunčar prozradil, že v úvaze byla krátce i možnost, že by se cesty do Ourém a Naardenu spojily v jednu. Od této varianty se ale nakonec upustilo.

TOPlist