Padělky pod „vodou“, už jen sto dní

Padělky pod „vodou“, už jen sto dní
Foto: www.hoffmann.cz  /  Nedakonické Padělky II zasáhl stavební boom i bez příjezdové cesty, obec ji teď postaví.
Nedakonice Zprávy 13 / 11 / 2020

Když zaprší, obyvatelé rodinných domů v části Padělky II mají o zábavu postaráno. Cestou domů se totiž brodí „po kolena“ v blátě… Ale všeho do času. Obec jim ještě do konce roku postaví úplně novou příjezdovou komunikaci, která problémům odzvoní.

„Jde o část obce, kde jsou výhradně soukromé pozemky a stavební boom se tady rozjel bez úplné infrastruktury, na Padělky byla přivedená jen elektřina a voda,“ poznamenal Jaromír Klečka, starosta Nedakonic.

V lokalitě aktuálně stojí už deset rodinných domů, jedenáctý se staví. „Stavebních parcel je daleko víc, ale přesné číslo neznáme, protože nejde o naše pozemky. Obec jen před lety vykoupila pozemky pro budoucí komunikaci,“ připomněl Klečka s tím, že loni obec přivedla do rozrůstající se ulice kanalizaci, včetně připravených přípojek ke každému pozemku za 3,4 milionu korun.

Největším problémem tak zůstává příjezdová cesta, která de facto neexistuje. Lidé se brodí blátem. „Cesta domů je hlavně po dešti o osobní odvaze, chce to obout holínky a zkousnout zuby,“ říká s trochou nadsázky starosta. Obec proto ještě do konce srpna podepíše smlouvu s firmou, která komunikaci oživí. A jako bonus přidá veřejné osvětlení a přivede lidem obecní rozhlas. „Až stavaři skončí, půjde o jednu z nejhezčích lokalit v obci,“ je přesvědčený Klečka.

Silnici dostanou lidé jako předčasný vánoční dárek. Firma se totiž zavázala dílo zvládnout za sto dní, obci naúčtuje 9,2 (případně opravit) milionu korun.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist