Panský dům pro úředníky?

Panský dům pro úředníky?
Foto: fab  /  V útrobách Panského domu sídlí galerie i knihovna. Odehrávají se tu i zajímavé kulturní akce. Nyní hledá radnice nové využití i pro další patra budovy.
Uherský Brod Zprávy 15 / 10 / 2010

Co s Panským domem? Tuto otázku nyní řeší uherskobrodská radnice. Připravuje se totiž náročná rekonstrukce bývalé stavební školy, kam se mají umělci přestěhovat. Historický Panský dům tak osiří. O radu jak jej využít se obrátili úředníci i na Broďany, uspořádali pro ně anketu.
„Panský dům je významná historická budova. Proto chceme, aby o jejím využití debatovala i veřejnost. Mně osobně by se prostory líbily jako sídlo různých neziskovek,“ uvedl Ladislav Kryštof, starosta města. Další možností, která se nabízí, je rozšíření výstavních či reprezentativních prostor. Hodně návrhů směřuje i k využití pro účely radnice. Své nové místo by v budově mohl nalézt třeba odbor dopravy, který sídlí na okraji města.
„Tato myšlenka se probírala. I já podporuji spíše koncentraci úřadu k blízkosti radnice. Problémem by však byla přestavba. Budově například chybí výtah. Ale ten by se musel postavit pro jakékoli využití Panského domu,“ vysvětlil Pavel Josefík, místostarosta Uh. Brodu. Debata jak využít uvolněné prostory pohltila i občany na brodském diskusním fóru. Tady část veřejnosti poukazuje na to, že prostory by se daly pronajímat začínajícím kapelám jako zkušebny.
„Pro začínající kapely je téměř nemožné najít zkušebnu, která by zároveň byla finančně dostupná. Také bych se tedy přikláněl k využití prostorů pro mladé začínající hudebníky,“ myslí si Martin, jeden z účastníků internetové debaty.
„Ano, toto využití se v anketě objevuje často. Nic proti tomu, ale nejprve bude muset proběhnout rekonstrukce stavebního učiliště a následné stěhování oborů,“ doplnil místostarosta.

TOPlist