Parkování zregulují vyhláškou

Parkování zregulují vyhláškou
Kněžpole Zprávy 27 / 05 / 2010

Parkování na chodnících a trávě je v Kněžpoli dlouhodobým problémem, který se stále příliš nelepší. A tak zastupitelé po „angažování městské policie z Uherského Hradiště, která do obce čas od času zajíždí, připravují další zbraň na neukázněné řidiče. Parkování na veřejných prostranstvích má upravit obecně závazná vyhláška.
Zastupitelé už její přípravu posvětili na březnovém jednání. Obec proto už podniká první kroky k tomu, aby spatřila světlo světa ještě do říjnových voleb. „Každá vyhláška musí absolvovat náročné kolečko, na jehož konci je ministerstvo vnitra. A i jediná špatná tečka znamená, že nám ji vrátí k přepracování. Obecně závaznou vyhlášku zkrátka nevydáme ze dne na dne, takže nemůžeme otálet, když chceme, aby se proměnila v realitu už do říjnových voleb,“ sdělil Zdeněk Gajdošík, starosta Kněžpole.
Parkování v obci je podle něj už léta zásadní problém. Domky jsou u hlavní silnice velmi blízko, takže když lidé zaparkují auto k vjezdu, zablokují chodník. A když na vozovku, nastává problém s projížděním. Bezprostředně tak ohrožují bezpečnost dopravy, ale i chodců. Jenže parkovací kapacity v obci jsou omezené. „Otázku parkování jsme samozřejmě řešili, nabízí se třeba položení zatravňovacích panelů pro tři čtyři auta u školy, ale to nevyřeší hlavní problém parkování u hlavního průtahu obcí. Když lidé nezaparkují ve dvoře, částečně blokují i chodník. Auta zaparkovaná na silnici zase komplikují dopravu. Je to prostě problém,“ krčí rameny Gajdošík. Situaci by podle něj nevyřešilo ani nové parkoviště, lidé totiž chtějí mít kvůli obavě z krádeže auto na očích.

TOPlist