Pašovice odložily projekt kulturního areálu

Pašovice odložily projekt kulturního areálu
Foto: ilustr., web
Pašovice Zprávy 11 / 07 / 2013

Projekt letního kulturního areálu, který si v Pašovicích naplánovali vybudovat už na začátku minulé dekády, zůstane nadále jen na papíře. Projekt provází tak dlouhá a stále bezvýsledná jednání s majiteli pozemků, že se zastupitelé raději rozhodli přenechat investici svým nástupcům.
Pašovičtí chtěli postavit víceúčelový areál za zhruba tři miliony korun v trati za místním družstvem. Projekt si nechali vypracovat do všech detailů už v roce 2001 a následně na něj získali i dotaci. Avšak přiznané peníze nakonec nevyčerpali. Na vině byl jediný problém, který přetrval do dnešních dnů - marná jednání se sdružením vlastníků soukromých parcel. „Předseda singulární společnosti navíc zemřel, čímž se jednání zcela zastavila,“ shrnul starosta Jaromír Čáp. „Majitelů pozemků je totiž víc a podle stanov singuláru je třeba pro každou změnu jednohlasný souhlas. K tomu dosud nedošlo, i když před úmrtím předsedy se zdálo být vše na dobré cestě.“
Odložená investice neznamená podle starosty Čápa zánik projektu, který obec musela zaplatit.
„Projekt zůstává, budoucí zastupitelé si ho mohou okamžitě zařadit do plánovaných investic. Veškeré inženýrské sítě už jsou díky blízkému družstvu v okolí hotové. Navíc jde o lokalitu, která je pro kulturní areál vhodná. Je dál od domů, takže případný hluk by neměl nikoho rušit,“ podotkl Jaromír Čáp. „Projekt se přirozeně bude muset upravit a přizpůsobit současné legislativě a předpisům. To by však neměl být žádný zásadní problém.
A co všechno by mohlo na okraji Pašovic vzniknout? Především prostory pro koncerty i divadelní představení, šatny pro účinkující, zčásti zastřešené hlediště a také ohniště.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace