Pašovické plány: nové sítě i aplikace do mobilních telefonů

Pašovické plány: nové sítě i aplikace do mobilních telefonů
Foto: ilustr. web
Pašovice Zprávy 12 / 03 / 2019

V Pašovicích se schyluje k zahájení investice roku, kterou je dokončení projektu výstavby inženýrských sítí v místní části Záhumní.
„Rozvoj obce je pro nás na prvním místě. Proto už na jaře prodloužíme kanalizaci a vodovod v lokalitách určených pro novostavby. Stavební povolení už máme na stole, výběrové řízení uzavíráme tento týden. Až se ještě více oteplí, tak chceme začít s pracemi,“ říká starosta Řezníček.
Dobrou zprávou pro všechny obyvatele je schválení rekonstrukce veřejného osvětlení. „Do čtyřletého plánu investic patří také rekonstrukce nádvoří a zahrady v mateřské škole, odkoupení pozemků a vybudování sběrného místa u nákupního střediska, postupná obnova zeleně nebo dokončení vybudování zázemí pro potřeby místních spolků u rybníka. Vyměnit chceme i střechu a vadné trámy na budově obecního úřadu,“ vyjmenoval Vlastimil Řezníček. A dodal, že oprava střechy by se měla uskutečnit ještě v tomto roce.
Zajímavou novinkou je pak snaha o instalaci moderního informačního systému. „Tady se nabízí možnost pořízení nového bezdrátového rozhlasu, šíření informací přes SMS, e-maily nebo zajištění aplikace do mobilních telefonů. Nějaké řešení jistě najdeme,“ poznamenal starosta Řezníček.

TOPlist