Pašovickou zatáčku zpřehlední zrcadlo

Pašovickou zatáčku zpřehlední zrcadlo
Pašovice Zprávy 16 / 04 / 2009

Investice do bezpečnosti obyvatel neberou v Pašovicích na lehkou váhu. Poté, co přestěhovali nebezpečnou zastávku, chtějí v úpravách zrádné zatáčky pokračovat. Dalším krokem, který radnice chystá, je umístění velkého zrcadla. Za zatáčku tak konečně bude vidět a projíždějící řidiči nebudou muset riskovat.
Přestěhování zastávky totiž změnilo způsob najíždění autobusů. Ty teď musí těsně před ostrou zatáčkou doprava odbočit vlevo.
„Někteří řidiči si na to stěžovali. Odbor dopravy sice zjistil, že výhled je tam padesát metrů a že v povolené rychlosti je ten úsek bezpečný, přesto chceme iniciovat umístění zrcadla pro vetší bezpečnost,“ potvrdil starosta Pašovic Jaromír Čáp. Výtky řidičů jsou totiž zčásti oprávněné. Při padesátikilometrové rychlosti je sice úsek přehledný, kdo ji však dnes dodržuje do puntíku? Navíc povrch z kostek za deště či mrazu podstatně prodlužuje brzdnou dráhu.
„Jedná se o investici kolem deseti tisíc. Když to zvýší bezpečnost, je to určitě rozumné,“ dodal starosta. Datum samotné realizace se doposud neví, ovšem obec by zrcadlo ráda umístila ještě do konce roku.
„S příchodem zimy se podmínky pro řidiče přirozeně ještě zhoršují. Zrovna řidiči autobusů mají kvůli odhrnutému sněhu menší manévrovací prostor i menší výhled,“ vysvětlil Čáp, proč chtějí vše stihnout ještě do příchodu zimy. V současnosti obec zjišťuje, jaké zařízení a v jakém úhlu bude pro Pašovice nejvhodnější.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace