Pediatři se cítí diskriminováni!

Pediatři se cítí diskriminováni!
Slovácko Zprávy 02 / 04 / 2009

Znevýhodnění a diskriminace! To jsou dvě nejčastější slova, která pediatři spojují s osvobozením dětí od platby poplatku za návštěvu ambulatního lékaře! Na Uherskohradišťsku není situace rozdílná, dětští lékaři však stále věří, že jim ministerstvo zdravotnictví hodí „záchranný kruh“. O vybírání dobrovolného příspěvku zatím většinou neuvažují.
„Zrušení poplatků je vůči pediatrům nespravedlivé a diskriminační. Ještě však nechci dělat předčasné závěry, stále vedeme intenzivní jednání s pojišťovnami a ministerstvem a pořád věřím, že se dohodneme na nějaké kompenzaci,“ svěřila se Parvine Gricová, dětská lékařka z Uherského Hradiště, která zastupuje regionální pediatry. „Stále prostě doufám, že ministryně zdravotnictví dostojí svým slovům a pediatry ve štychu nenechá,“ zůstává optimistkou Gricová.
I proto pediatři zatím odmítají vybírání dobrovolných příspěvků. „Vždyť bych se musela stydět,“ zdůraznila Gricová. „Vůbec nechápu, proč se poplatky zrušily. Za celou dobu jsem nezažila jediného rodiče, který by odmítl za dítě zaplatit. Už si zvykli a většina to bere jako samozřejmost,“ kroutí hlavou lékařka ze Starého Města, která si však přála zůstat v anonymitě. A stejně to vidí i rodiče. „Jelikož s malým k lékaři nechodíme kvůli banálním problémům, s třicetikorunovým poplatkem nemám žádný problém. Výrazně se navíc vyprázdnily ordinace, už tam nestrávím hodiny,“ kvituje zavedení poplatků Marika Maláčová z Uh. Hradiště.
A jak si pediatři poradí v případě neúspěšného jednání s pojišťovnami a ministerstvem zdravotnictví? „Osobně můžu říct, že v mé ordinace se zrušení poplatků pacienta nedotkne. Záleží však na každém lékaři, jak se zachová,“ podotkla Gricová.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace