Peníze schválené pro Penkův statek půjdou jinam

Peníze schválené pro Penkův statek půjdou jinam
Foto: ilustr., web
Hluk Zprávy 11 / 09 / 2014

I když do komunálních voleb zbývá ještě měsíc, jeden kostlivec ve skříni čeká na budoucí politickou reprezentaci Hluku už dnes. Jde o chátrající Penkův statek, pro který končící zastupitelstvo nenašlo smysluplné využití. Kuriozitou je, že obě varianty řešení, jak zboření, tak záchrana, by vyšly přibližně na stejné peníze, na zhruba tři miliony korun. Zastupitelé sice na jaře rozhodli o uvolnění tří milionů na sanaci střechy a zachování zdí, na svém vůbec posledním setkání to ale změnili. Ve stručnosti - Penkův statek zůstává pro katastrální úřad zbořeništěm, které tak bez patřičné změny nemá nárok na stavební úpravu.
„Musím ale upozornit, že zastupitelstvo města nezrušilo, ale pouze změnilo původní usnesení, které se týkalo sanace střechy a zachování zdí,“ vysvětluje místostarostka Marie Plačková. „Zastupitelstvo nově schválilo zachování zdí Penkova statku a nové upravení částky na tento účel z letošního rozpočtu, a to na částku 1,9 milionu. Tato suma bude použita na sanaci střech, projektovou dokumentaci a opravy nutné k zapsání objektu do katastru nemovitostí. Zbytek z celkových tří milionů bude použit na financování akcí řádně schválených orgány města.“
Rozhodnutí bylo jednoznačné, třináct zastupitelů bylo pro tuto variantu, dva se zdrželi a pouze jeden řekl „ne“. „Srpnové zasedání bylo v tomto složení poslední. To příští už bude až po volbách, a proto je těžko předpokládat, kdy se na programu nově zvoleného zastupitelstva znovu ocitne Penkův statek,“ konstatovala Marie Plačková.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace