Penzisté o jídlo nepřijdou

Penzisté o jídlo nepřijdou
Veselí nad Moravou Zprávy 10 / 09 / 2008

Omezit nejnutnější výdaje města na minimum se snaží veselská radnice. Vystoupila proto na veřejnost se záměrem pronajmout kuchyň a jídelnu domu s pečovatelskou službou. Na důchodce ovšem nezapomněla, podmínkou je, že se v budově budou moci i nadále stravovat.
„Nabídka města pronajmout kuchyni a jídelnu je jasně daná - ekonomické důvody,“ uvedl vedoucí oddělení správy města Václav Trčka, který poukázal na to, že k této myšlence nasměrovali město vlastně sami penzisté. „Mnozí z důchodců odebírají stravu od jiných provozovatelů, a tak kapacita tři sta jídel je využita sotva z poloviny.“
O to, že by si museli hledat jiné místo k obědu stávající zákazníci, však nemůže být podle radnice vůbec pochyb. Možné obavy vyvrací i ředitelka domu s pečovatelskou službou Iva Studničková. „Pro nás to problém nebude. Ten, kdo by chtěl jídelnu s kuchyní provozovat, se totiž musí zavázat, že poskytne stravu všem stávajícím seniorům. Navíc nehrozí, že by zde mohla vzniknout nějaká hospoda rušící naše klienty, neboť jsem trvala na požadavku, aby provoz kuchyně s jídelnou trval maximálně do dvaadvaceti hodin,“ vysvětlila Studničková.
Nejasno by tak mohlo být zřejmě jen ohledně osudu čtyř stávajících zaměstnanců, kterým bezprostředně hrozí, že v případě, že je nový nájemce nebude potřebovat, přijdou o práci. Podle statistika hodonínského úřadu práce Michala Brechličuka je však o kuchaře v regionu zájem, a tak nepředpokládá, že by navýšili počet nezaměstnaných.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace