Petice zabrala, peníze budou

Petice zabrala, peníze budou
Foto: ilustr.
Huštěnovice Zprávy 11 / 02 / 2012

Petice obyvatel Huštěnovic za opravu místní komunikace podél farmy padla na úrodnou půdu. I když v zastupitelstvu stále nepanuje zcela jednotný názor, do rekonstrukce zcela zničené silnice uvolnilo 700 tisíc korun a vyslyšelo tak přání 160 lidí, jejichž podpis se objevil na petičních arších.
„Když podepíše pětina oprávněných voličů, není možné na jejich volání neslyšet. Sedm set tisíc korun je dobrý výsledek, jsem spokojený,“ prohlásil Aleš Richtr, starosta Huštěnovic, jeden ze signatářů. „Cesta je pro obec důležitá, už kvůli bezpečnosti si zaslouží rekonstrukci. Je ostuda, že v jedenadvacátém století jezdíme po cestě jako z první republiky,“ zdůraznil Richtr.
Ještě na začátku prosince se přitom zdálo, že petice vyzní do ztracena... V zastupitelstvu totiž převažoval názor, že investice do příjezdové cesty na dolní konec je zbytečná. Zvlášť když hrubý odhad atakoval hranici čtyř milionů korun... „Obecní rozpočet je napjatý, určitě jsou přednější akce, které zaslouží pozornost. Třeba příjezdová cesta ke školce nebo kanalizace na dolním konci,“ nechal se na sklonku roku slyšet místostarosta Hynek Press.
Zastupitelé však nakonec podlehli „tlaku“ petičního výboru a 330 metrů dlouhý úsek, který využívá zhruba třetina občanů, se dočká nového asfaltového koberce. I když třeba jen do poloviny... „Uvidíme, jaké nabídky od stavebních firem dostaneme, kolik metrů za sedm set tisíc uděláme. Zbytek bychom případně opravili v další etapě, když bude politická vůle zastupitelstva,“ přeje si Richtr.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace