Pití v Ostrohu povoleno!

Pití v Ostrohu povoleno!
Foto: il.
Uherský Ostroh Zprávy 12 / 12 / 2011

Vyhlášky o pití alkoholu na veřejných místech a regulace hluku v čase nočního klidu v podobě, kterou vedení Ostrohu předložilo svým zastupitelům, neprošly. Obě přitom měly platit už od 1. ledna 2012. V kuloárech se přitom předpokládalo, že schválení nebudou provázet větší průtahy. „Vzhledem k výhradám však ke schválení nakonec nedošlo. K oběma návrhům byly připomínky. V případě zákazu popíjení alkoholu se týkaly především vymahatelnosti a také rozsahu území, které by vyhláška postihla. V původním návrhu se prostor omezil na náměstí Sv. Ondřeje,“ sdělil místostarosta Ivan Klauda.
Ostroh má potíže s rušením nočního klidu především v centru. „To ale neznamená, že by měla situaci napravovat vyhláška. Vzhledem k tomu, že noční hluk už upravuje zákon, považuji předložený návrh za cár papíru,“ říká Vlastimil Vaněk, lídr opoziční ODS. Bývalý starosta Vaněk se opřel také do návrhu, který by měl upravovat pití alkoholu. „Vymahatelnost je tady velmi slabá a pokud by měla vyhláška platit, tak určitě ne pouze v centru, ale rovnou na území celého města.“
Pokud jde o regulaci hluku po 22. hodině, lidovecký zastupitel Vlastimil Kuřimský přišel s návrhem upravit už ověřenou vyhlášku z roku 1992. „Stačilo by její rozšíření například o podmínky pro používání pyrotechniky, vylepování plakátů nebo kouření,“ podotkl.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace