Pivovar mění s radnicí pozemky

Pivovar mění s radnicí pozemky
Foto: fab
Uherský Brod Zprávy 26 / 02 / 2010

Prodejte nám kousek pozemku vedle našeho areálu. O to požádal pivovar město. Chce si totiž rozšířit skladovací prostory. Dobře, ale my od vás taky chceme kus pozemku, vzkázala radnice. Oboustranně výhodná výměna má být prvním krokem ke stavbě regulérního kruhového objezdu pod pivovarem.
„Tuto záležitost projednávala rada města v lednu. Návrh Pivovaru Janáček na směnu pozemků doporučila zastupitelům ke schválení,“ informovala Adriana Kalinová z odboru správy majetku města. A zastupitelé v této věci hlasovali jako jeden muž. První překážka ve výstavbě kruhového objezdu tedy padla.
„Provizorní objezd, který je tam nyní, má menší poloměr. Ukázalo se, že kruhová křižovatka je dobrým řešením. Při stavbě regulérní křižovatky se však bude muset posunout chodník směrem do pivovarské zahrady,“ uvedl Petr Vrána, místostarosta Uh. Brodu. Samotná silnice je ovšem krajská. Projekt na výstavbu objezdu tak bude společným počinem kraje a města.
„Podle mě je tento kruháč lepší než křižovatka předtím. Ale co tak pozoruji, všichni řidiči si to nemyslí a často se tam jezdí taková superkombinace. Jedni jezdí po staru, jako kdyby tam ten kruháč nebyl, a druzí zase klasicky. Lépe položený objezd už snad nebude u některých vyvolávat takové zmatky,“ prozradil svou zkušenost řidič Martin Michalčík.

ANKETA DOBRÉHO DNE
Aneta Poláková, prodavačka, 27 let
„Tato křižovatka nebyla nikdy moc přehledná. Podle mě je to prašť jak uhoď, možná když se udělá ten objezd širší bude to lepší.

Pavel Zelenka, konstruktér, 44 let
„Je to děs, ani ne ten kruháč. Ten by byl dobrý, jenže to by na něm všichni museli tak jezdit. Někteří tam dávají přednosti jak po staru a to je potom zmatek.

Jaroslav Hlobil, student 22 let
„Objezd je určitě lepší jak ta křižovatka co tam byla dřív, ale asi bych uvítal kdyby tam udělali normální, aby to vypadalo jako kruháč. Toto vypadá jak křižovatka se skruží uprostřed a pak tak někteří jezdí.

Rudolf Malíček, ekonom, 52let
„Já řešení kruhovým objezdem podporuji. Třeba u Kollera to pomohlo hodně, dřív to tam byla zmatek nad zmatek. Tady je problém, že je to od teska do města do kopce a to pak často někteří s výjezdem dlouho váhají.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace