Plavci si užívají koupaliště, budoucí biotop

Plavci si užívají koupaliště, budoucí biotop
Foto: ara  /  Děti si užívají koupaliště v Lipově, které vyniká jak čistotou, tak teplotou vody. Díky hloubce 4,5 metru se voda nestačí ohřát ani v nejteplejších dnech. Koupaliště však skončí, obec nemá na jeho další provoz.
Lipov Zprávy 11 / 07 / 2012

Sen všech plavců v letních tropech, stále chladná voda a bazén, v němž není přeplněno, si plní v Lipově. Kuriozitou je, že dny oblíbeného koupaliště s rekordní hloubkou 4,5 metru, díky které voda dokáže osvěžit i v těch nejteplejších dnech, jsou sečteny. Zastupitelé odsouhlasili kvůli vysokým nákladům na provoz jeho zrušení. Náhradou má být vznik biotopu. Naštěstí pro obyvatele z Lipova a okolních obcí, kteří areál s brouzdalištěm i hřištěm na beach volejbal vyhledávají, se tak stane možná až v roce 2014.
„Zatím jedeme jako obvykle na výjimku hygieny a dál pracujeme na projektové dokumentaci, podle které biotop vznikne,“ říká Ladislav Franta, starosta Lipova. „Celý proces je však teprve na začátku. Ještě nás čeká spousta práce, včetně vypsání výběrového řízení na zhotovitele.“

?Čím déle, tím lépe
Plavecký areál v Lipově si tak užívá znovu přízně stovek návštěvníků. „Minulou neděli jsem prodala na pět set vstupenek. A v pondělí zhruba tři sta padesát, což je velmi slušné číslo. Lidé k nám jezdí rádi i z daleka,“ sdělila brigádnice, která prodává lístky s cenou, které je těžké uvěřit. Celodenní vstupenka do areálu s padesátimetrovým bazénem, brouzdalištěm a upravenou travnatou plochou přijde dospělého na 30 korun. Děti od šesti do patnácti let platí 20 korun, před areálem je placené stání pro řidiče. Na parkovišti pro zhruba padesát aut se platí 10 korun na celý den.
„Věřím, že koupaliště se hned tak brzy zavírat nebude,“ přeje si Renata Nováčková, která jezdí do Lipova až z Velké nad Veličkou. „Koupaliště i brouzdaliště jsou velké a voda stále chladná. Co víc si v těch vedrech můžete přát?“

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace