Plíseň je pryč, lékařka ordinuje bez omezení

Plíseň je pryč, lékařka ordinuje bez omezení
Foto: ilustr.
Slavkov Zprávy 17 / 09 / 2012

Zlou krev vyvolala zpráva o pondělním znovuotevření zdravotního střediska ve Slavkově, které bylo od poloviny srpna mimo provoz. Obec nechala ordinaci po dohodě s lékařkou Janou Neugebauerovou zavřít po havárii na toaletě, která skončila promáčením zdí a jejich následným napadením plísní.
Jeden ze čtenářů internetové verze týdeníku DOBRÝ DEN dokonce obvinil starostu Libora Švardalu ze zamlčení některých „skutečností“. Vyčetl mu oznámení, že je zdravotní středisko v pořádku a bez plísní. Malování zdí se údajně uskutečnilo spěšně tak, aby se plísně překryly. Vysoušeče pak měly výmalbu „trochu vysušit“.
„Plíseň je pořád přítomna a je toxická jak pro personál, tak i pro pacienty. Potvrzení firmy bylo uplaceno, firma tam pro jistotu uvedla, že plísně se můžou vrátit,“ sdělil čtenář pod anonymní zkratkou Gopten. „Mimo jiné je prostředí střediska nehygienické, záchody nesplachují, ruce nelze umýt, protože neteče pořádně voda. Prostředí je nejenom nehygienické, ale i nedůstojné jak pro lékaře, tak i pro pacienta. Není ani bezbariérové, tudíž staří lidé nemají šanci dojít do patra. Totálně vytopen je i prostor bývalé lékárny, který je a bude dlouho nepoužitelný.“
Lékařka Jana Neugebauerová si myslí něco jiného.
„Vrátila jsem se do čistého prostředí, které je hygienicky naprosto nezávadné. Jistě, zdravotní středisko je už starší, ale s tím se přece nedá nic dělat. Nejdůležitější je, že plíseň je definitivně pryč a kontrolní výsledky jsou v normě,“ sdělila. Starosta Libor Švardala považuje záležitost za uzavřenou. „Internetový příspěvek je plný nesmyslů, na které nemá cenu reagovat,“ sdělil. „Nejdůležitější je, že středisko funguje a paní doktorka i pacienti jsou spokojeni.“ 
Navíc dokumenty, které měla redakce ještě před otevřením střediska k dispozici, potvrzují standardní schvalovací řízení.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace