Po čtvrtém útoku vandala už pítko opět osvěžuje

Po čtvrtém útoku vandala už pítko opět osvěžuje
Tupesy Zprávy 16 / 07 / 2015

Pítko před školou v Tupesích opět nabízí místním i turistům možnost osvěžení. Generální oprava, kterou si vyžádal opětovný, v pořadí už čtvrtý útok vandalů, přišla na dva tisíce korun. I přesto obec o důslednějším zabezpečení pítka neuvažuje.
„Je smutné, že pítko, které je volně přístupné, někomu pořád vadí. Počtvrté jej zničil výbuch pyrotechniky,” kroutí hlavou Oldřich Vávra, starosta Tupes.
Jelikož z pítka teče pitná voda, využívají jej maminky s dětmi, školáci, ale i poutníci při cestě na Velehrad.
Jenže je také terčem útoků vandalů, kteří jej poničili už čtyřikrát. „I když jeho pořizovací cena byla přibližně 20 tisíc korun, opravami se řádně prodražilo. Už jsme vyměňovali zničené ovládací ventily i připojovací armatury, jednou bylo i totálně ucpané kamínky. A naposledy si z něj někdo udělal odpalovací rampu pro pyrotechniku,” zlobí se Vávra.
O kamerovém systému obec ale neuvažuje. Investice by se totiž nevyplatila. „Jelikož k poškození dochází pravidelně v nočních hodinách, kdy je špatná viditelnost, stejně bychom pachatele nerozeznali,” vysvětlil starosta. A tak v Tupesích doufají, že se vandalové už vyřádili. Jestli mají pravdu, ukáže čas.

TOPlist