Pod Rochusem bude parkoviště

Pod Rochusem bude parkoviště
Foto: il.
Uherské Hradiště Zprávy 26 / 11 / 2011

„Není proměna bývalého vojenského cvičiště na Rochusu v unikátní rekreační, kulturní i poznávací zónu zbytečná?“ I takovým otázkám čelil ředitel Parku Rochus Jan Blahůšek při veřejné besedě, kterou uspořádalo město Uherské Hradiště v Redutě.
„Obavy, že výstavba muzea v přírodě je zbytečná, jsou neopodstatněné. Máme jedinečnou šanci dát vzniknout něčemu, co nemá obdoby nejen u nás, ale dokonce v celé Evropě. Existuje řada přírodních parků, stejně tak i muzeí v přírodě. Neznám ale obdobně koncipovaný projekt, který by tyto aktivity propojoval tak, jak je to v případě Parku Rochus,“ vysvětluje ředitel Blahůšek. „Koncepce ploch počítá s výsadbami zeleně a krajinářským ztvárněním území do podoby, která bude respektovat vzácnou faunu, flóru i další hodnoty tohoto místa. Více než devadesát procent z celkové rozlohy Parku Rochus je proto vyhrazeno pro sadové úpravy a přírodní plochy luk, sadů či křovin.“
A jak bude zajištěna dopravní dostupnost? „Představujeme si, že hlavní parkoviště pro toto území by mohlo být za hřbitovem v Mařaticích. Chtěli bychom, aby k Parku Rochus bylo využito více přístupových cest a aby sloužily také cyklistům či pro dopravu imobilních osob,“ odpověděl Květoslav Tichavský, starosta Uherského Hradiště.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace