Podchod prý změní klidnou ulici v rušnou tepnu. Lidé jsou proti

Podchod prý změní klidnou ulici v rušnou tepnu. Lidé jsou proti
Foto: sal  /  Lidé z ulice Boženy Němcové tvrdí, že jakmile půjde zeď pod železniční k zemi, slepá ulice se rázem změní ve frekventovanou spojku.
Uherské Hradiště Zprávy 08 / 10 / 2019

Radnice ujišťuje, že chystaný podchod pod tratí není určen pro auta, ale výhradně pro pěší a cyklisty

Obyvatelé ulice Boženy Němcové v Uherském Hradišti se čertí, emoce v nich vyvolal regulační plán nevyužité části areálu Uherskohradišťské nemocnice. Hlasitě kritizují zamýšlený podchod pod železniční dráhou, který jim slepou ulici promění ve frekventovanou pěší stezku a cyklotepnu.
„Určitě to naruší naše soužití, se záměrem města nesouhlasíme. Ale nechci se k tomu víc vyjadřovat,“ reagovala na dotaz DOBRÉHO DNE Irena Bartošová, která je jednou z iniciátorek „protestů“.
Ulice Boženy Němcové aktuálně končí zdí u železnice, jde o slepou ulici. „Stížnosti obyvatel chápu, mají tam klid, nikdo cizí do ulice prakticky nejezdí. Ale podchod je logický, protože do nevyužitého areálu špitálu se nastěhuje na pět tisíc lidí a jedinou spojnicí do města je zatím pouze železniční podjezd a ulice Průmyslová, která je trošku z ruky,“ komentoval iniciativu lidí Jan Zapletal, opoziční zastupitel za Nestraníky pro Hradiště.
Jelikož regulační plán na využití areálu o rozloze 17 hektarů (čtyři Václavská náměstí v Praze - pozn. autora) nabyde účinnosti až 30. října, mají obyvatelé ještě šanci na změnu. I když… „V opuštěné, nevyužité části nemocnice se počítá s novou obytnou čtvrtí, jejímž důležitým prvkem je dopravní propojení se zbytkem města, pěší a cyklistické trasy nevyjímaje,“ zdůraznil Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice, která snahu obyvatel vnímá jako připomínku, námitku k projednávanému regulačnímu plánu. I když ji podepsalo několik lidí, „lejstro“ nemělo veškeré náležitosti petice. „Každopádně by mělo jít o průchod výhradně pro pěší a cyklisty, žádná auta,“ dodal mluvčí.

TOPlist