Podívejte se na nový terminál

Podívejte se na nový terminál
Foto: archiv MÚ Uh. Brod  /  Vizualizace nového dopravního terminálu, který má do konce příštího roku vzniknout v Uh. Brodě.
Uherský Brod Zprávy 08 / 05 / 2012

Město Uherský Brod zveřejnilo první vizualizace dopravního terminálu, na jehož pořízení získalo grant ve výši 109 milionů korun. Ještě tento měsíc by měly začít přípravné práce. „V první fázi bude nutné připravit všechna výběrová řízení, což se s úpravou legislativy může protáhnout až do roku 2013,“ vysvětluje Patrik Kunčar, starosta Brodu. Samotná stavba jedné z budoucích dominant města by tak mohla začít příští rok na jaře. Termín dokončení je v plánu na září 2014.
„Cílem projektu je integrovat železniční a autobusovou dopravu na společné nástupiště s kapacitou 12 stání pro autobusy a jednoho pro vlakovou soupravu. Nástupiště bude bezbariérové a propojí se se současnými železničními perony,“ popisuje projekt Elen Sladká, mluvčí Brodu. „Před odbavovací budovou vznikne klidová zóna pro cestují. Díky souběžně probíhajícímu projektu Českých drah se zmodernizuje také odbavovací budova.“
„Součástí projektu financovaného Švýcarskými fondy je také vznik zastřešených autobusových nástupišť a společného nástupiště vlak - autobus. Dále vybudování odstavného stání pro autobusy a parkovacích stání pro individuální dopravu, která navazuje na tu veřejnou. Počítá se také s revitalizací přednádražního prostoru, který se stane klidovým zázemím pro cestující. Revitalizací je vyvolána také úprava křižovatky u Racioly na křižovatku světelnou,“ doplnil starosta Kunčar.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace