Podnikatelem roku je Mahdalík

Podnikatelem roku je Mahdalík
Foto: fab  /  Podnikatelka a podnikatel roku 2009 za Zlínský kraj. Veronika Záhorská a Miroslav Mahdalík.
Uherský Brod Zprávy 19 / 07 / 2010

Letošní prestižní trofej Podnikatel roku Zlínského kraje putuje do Uh. Brodu. Oceněným podnikatelem se stal Miroslav Mahdalík, majitel a jednatel společnosti VOMA, která vyrábí masové a uzenářské výrobky. Stal se tak už desátým takto oceněným podnikatelem. V kategorii Podnikatelka roku zvítězila Veronika Záhorská, ředitelka Lázeňských hotelů Miramare v Luhačovicích. Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek v Luhačovicích.
„Při rozhodování jdeme spíše lidskou cestou, my nejsme finanční úřad. Rozhodující jsou především reference okolí, jak jsou zákazníci spokojení. Druhým kritériem je, jak se firma začlenila do společnosti. Zda například podporuje charitu či sport,“ vysvětlil metodu posuzování organizátor soutěže Rudolf Chmelař, předseda Sdružení podnikatelů Zlínského kraje. Na slavnostní vyhlášení se přišel podívat i novopečený obyvatel Luhačovic, bavič Josef Alois Náhlovský.
„Když mě sem poslali doktoři poprvé, tak jsem se sem bál, ale starali se o mě tak dobře, že jsem si tu nakonec koupil domeček a teď tu bydlím. Jsem teď teda Krušnohorec v emigraci,“ prozradil Náhlovský, který si jen posteskl, že když už si do Brodu na slaninu jezdí tak často, mohl by se na trhu objevit nový výrobek „Lopenická slanina light“.
„Na Slovácku se říká, že správný slovácký chlapec má mít správnou slováckou postavu, a o to se pan Mahdalík stará vzorně,“ reagoval Ladislav Kryštof, starosta Uh. Brodu. Na místě tak ihned vznikla teorie, že se Náhlovský rozhodl zapustit na pomezí Slovácka kořeny právě v době, kdy bájné slovácké postavy dosáhl.
Do letošního ročníku přišlo rekordních čtyřicet devět nominací. Z nich pak sedmičlenná porota vybrala užší finálovou skupinu složenou z 18 mužů a osmi žen. Konečná trofej pak putovala do  Uh. Brodu a do Luhačovic.

TOPlist