Podolí zřejmě ustoupí a kraji zaplatí

Podolí zřejmě ustoupí a kraji zaplatí
Podolí Zprávy 09 / 12 / 2014

Bílá vrána? Kdepak. Obec Podolí s největší pravděpodobností zařadí zpátečku! Stejně jako ostatní obce Uherskohradišťska vyslyší volání Zlínského kraje a posvětí navýšení příspěvku na dopravní obslužnost. Zastupitelé přitom v létě do Baťova města vzkázali, že už neuvidí ani korunu...
Obce ještě loni platily na obyvatele a rok 70 korun, letos už 85 a na příští rok kraj zvýšil taxu na rovnou stovku, což vyvolalo vlnu protestů. Hlavu si však postavili jen zastupitelé Podolí, kteří ke konci roku vypověděli smlouvu. „Když máme uvolnit stovku na občana, tak raději o požadovanou částku snížíme poplatek za odpad. Teď chtějí stovku a za rok třeba dvě. A pořád to bude kraji málo. Jeho zákonnou povinností je přitom základní dopravní obslužnost zajistit, příspěvek obcí je jen jejich dobrou vůlí,“ komentoval v létě rozhodnutí obce dnes už bývalý starosta Miroslav Křižka.
I když ortel zatím stále platí, je pravděpodobné, že jen do pátku, kdy je zastupitelstvo. Křižka totiž po říjnových komunálních volbách starostovský úřad opustil a nové vedení obce razí jinou cestu. „Krajský úřad už nám poslal veškeré potřebné podklady. Myslím si, že není dobré, aby se Podolí  jako jediné distancovalo od poplatku a bojovalo proti hejtmanství,“ přikyvuje Jana Rýpalová, nová starostka Podolí.
Když zastupitelé Zlínskému kraji vyhoví, revokují rozhodnutí předchůdců a v roce 2015 uvolní z rozpočtu na dopravní obslužnost více než 75 tisíc korun.

TOPlist