Podolí zůstává, mikroregion vyslyší požadavky starosty

Podolí zůstává, mikroregion vyslyší požadavky starosty
Foto: ilustr., web
Podolí Zprávy 05 / 08 / 2014

Obec Podolí nakonec zůstává v mikroregionu Dolní Poolšaví. Zastupitelé na mimořádném zasedání revokovali původní rozhodnutí opustit svazek obcí. Názor změnili všichni zastupitelé s výjimkou místostarosty Jaromíra Hastíka, který byl proti vystoupení z mikroregionu už při červnovém hlasování.
„Jsem spokojený. Zákonnou povinností obce je totiž pečovat i o blaho, zdraví, bezpečnost a společenský život obyvatel, což je přesně poslání mikroregionu. Jeho opuštění jsem od začátku nepovažoval za krok správným směrem,“ uvedl Hastík.
Zastupitelé revokovali červnové usnesení poměrem hlasů 8:0, ruku zvedl i starosta Miroslav Křižka, který byl největším kritikem koncepce mikroregionu. „Za deset let existence jsem měl představu, že se dostaneme dál než ke spolupráci v oblasti folkloru a prezentaci obcí na Slavnostech vína. I proto jsem poslední čtyři roky už ani nechodil na jednání mikroregionu, přišlo mi to jako ztráta času,“ prohlásil Křižka, který správní radě mikroregionu předložil hned 14 „požadavků“ na zlepšení spolupráce mezi obcemi. Jinak neuhne ani o píď.
I proto se mimořádného zastupitelstva zúčastnila i Jarmila Majíčková, předsedkyně správní rady mikroregionu Dolní Poolšaví a starostka Kunovic. „Uznala, že starosta má v mnohém pravdu, a slíbila, že jeho požadavky zapracuje do strategického plánu dalšího rozvoje mikroregionu,“ uvedl Hastík. „Zastupitelé po vznesení všech argumentů uznali, že bude výhodnější ve svazku obcí setrvat. Domluvili jsme se na prohloubení spolupráce a ke každému návrhu starosty jsem přednesla možné řešení, které zapracujeme do strategického plánu. Konečné rozhodnutí je však na zástupcích všech členských obcí,“ zdůraznila Majíčková.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace