Pokažený měřič možná vystřídá radar

Pokažený měřič možná vystřídá radar
Foto: ilustr., web
Jarošov Zprávy 03 / 02 / 2015

Informační měřič rychlosti při vjezdu do Jarošova stávkuje, už nějaký pátek tvrdošíjně ukazuje „60“. I když řidiči šlapou na brzdový pedál, neustoupí ani o píď. S jeho opravou však město příliš nepočítá, možná jej totiž nahradí radar městské policie.
„Poruchu evidujeme asi tři týdny. Měřič rychlosti je z roku 2005, je na konci své životnosti,“ uvedl Jan Pášma, tiskový mluvčí uherskohradišťské radnice, která aktuálně čeká na cenovou nabídku opravy. „Jelikož očekáváme, že v porovnání s pořízením zařízení nového, moderního nebude cena akceptovatelná, zvažujeme přestavbu stávajícího stožáru pro umístění standardního měřicího radaru městské policie,“ doplnil Pášma.
Radnice tak aktuálně disponuje jen jedním funkčním měřičem, který obdržela jako dar od Nadace České pojišťovny. „Jde o mobilní měřicí ceduli, která je aktuálně na vjezdu do Vések od Sadů. Její umístění ale měníme podle potřeby,“ podotkl mluvčí. Měřič bývá často i v ulici Sokolovské a na Hliníku v Mařaticích, ve Staré Tenici, na Jaktářích nebo na Hlavní v Míkovicích.

TOPlist