Policejní služebny změnily tvář
Foto: iDobryDen.cz
Lidé, kteří tam budou řešit své náležitosti, budou příjemně překvapeni
Jsem tady správně? Tuto otázku si zřejmě budou nyní pokládat lidé, kteří přijdou na policejní služebny v Uherském Hradišti, Uherském Brodě a ve Veselí nad Moravou. V pátek totiž policisté přikročili k nevídané akci, kdy na jižní Moravě otevřeli během půlhodiny 24 renovovaných služeben. Ty nyní spíše připomínají hotel.
Nejzásadnější změnou je přijímací pult. Nejsou zde již také žádné mříže jako dřív, ale vlídné prostředí. Najdete zde například i dětský koutek s přebalovacím pultem a lidé, kteří na služebnu přicházejí, nemusí až do kanceláří v patře, ale mohou vše vybavit hned při vstupu, uvedla výčet novinek tisková mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková, která se zúčastnila slavnostního otevírání v Uherském Brodě.
Novinkou je také to, že pachatelé trestné činnosti či výtržníci tímto místem vůbec nebudou procházet. Bude pro ně vyhrazen speciální vchod v zadní části budovy, který byl až dosud určen výhradně pro vstup policistů. Občany tak nebude při vyřizování jejich záležitostí nic rušit, vysvětlil nový princip vedoucí oddělení ve Veselí nad Moravou Stanislav Čermák.
U pultů budou sedět navíc civilní pracovnice, takže lidé uniformovaného policistu nemusí vůbec ani vidět, což se již nyní líbí představitelům radnic.
Považuji to za velmi účelně vynaložené prostředky, jež přinesou pozitivní vliv na lidi, kteří sem přijdou něco vyřizovat, a domnívám se, že se zde bude lépe pracovat i samotným policistům, je přesvědčen veselský místostarosta Josef Boula.
Jeho kolega z brodské radnice, místostarosta Pavel Josefík, přitom zavzpomínal: Je vidět, jak se věci posunuly kupředu, vzpomínám si, když jsem tu byl naposledy, tak ještě policisté, byť v nové moderní budově, klepali do psacích strojů, a teď je tady milé a moderní prostředí.
Modernizace služeben v rámci jižní Moravy je součástí projektu P1000. Hlavním cílem projektu je vytvořit prostředí, ve kterém se bude občan cítit příjemně a kde získá všechny potřebné informace, vysvětlil tiskový mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník s tím, že náklady na rekonstrukce jednotlivých služeben se lišily. Například ve Veselí nad Moravou probíhala rekonstrukce téměř půl roku a vyžádala si náklady 4,4 milionu korun.