Policie je bez práce, jednosměrka se ale nelíbí cyklistům

Policie je bez práce, jednosměrka se ale nelíbí cyklistům
Foto: sal  /  Řidiči s jednosměrkou problémy nemají, ale cyklisté skřípou zuby
Staré Město Zprávy 03 / 06 / 2019

Pokutám za špatné parkování odzvonilo, státní policie je už v ulici Za Radnicí ve Starém Městě bez práce. Jejich „nájezdy“ ukončila jednosměrka! Změna dopravního značení přináší ovoce, místní jsou spokojení. Hlavou kroutí jen cyklisté. Radnice už ale podniká kroky k nápravě.
„Na cyklisty jsme trošku zapomněli,“ přiznává Josef Bazala, starosta Starého Města. „Ale nevnímáme to jako katastrofu, kolaři musí kousek pěšky nebo to risknou… Věřím, že do konce roku zákazovou značku opatříme dodatkovou tabulkou,“ dodal starosta.
Oživením jednosměrky v ulici Za Radnicí (směrem k Salašce - pozn. autora) se ve Starém Městě zabývali už bezmála půldruhého roku, kdy se hromadily stížnosti obyvatel na pokutování zaparkovaných vozidel. „V obousměrné ulici je ze zákona nutné zachovat pro průjezd šířku vozovky šest metrů, což lidé parkováním porušovali. A proto jsme vsadili na jednosměrku, kde je předepsaná šířka poloviční,“ vysvětlil Bazala, podle kterého se změna dopravního značení protáhla nejen kvůli jednání s dopravními projektanty, ale i jednomu odvolání.
Jednosměrka v ulici Za Radnicí je zkušební, zatím ve Starém Městě žádné kritické ohlasy nemají. S výjimkou nářků cyklistů. „Už dolaďujeme technickou dokumentaci pro dopravní inspektorát. Jestli všechno půjde, jak má, koncem roku ulici pro cyklisty zobousměrníme,“ uvedl starosta.
Když se jednosměrka osvědčí, ve městě se objeví další. Ve hře jsou Špitálky, Nový Svět, Jezuitská ulice a část Kopánek. „Jako první přijdou na řadu asi Špitálky, kde počítáme, že ulice kolmé k trati zůstanou obousměrné a rovnoběžné zjednosměrníme od vrchu dolů,“ prozradil plány Bazala.

TOPlist