Policisté úspěšní v boji s dealery

Policisté úspěšní v boji s dealery
Zprávy 24 / 02 / 2009

Zaručenou možnost jak se dostat do vězení nabízejí všem, kdo chtějí na hodonínském okrese vyrábět či distribuovat drogy, policisté z tamního okresního ředitelství. Na tiskové konferenci se totiž mohli pochlubit statistikou, která udává devadesátiprocentní úspěšnost objasněnosti těchto případů! Za pravdu jim dávají i vyléčení narkomani, kteří tvrdí, že v okrese působí v tomto směru skutečné policejní špičky.
„Počet zjištěných drogových trestných činů za rok 2008 dosáhl čísla padesáti skutků. Zajímavým ukazatelem přitom je, že ačkoliv je okres Hodonín brán jako jedna z nejvíce zatížených lokalit drogovou problematikou v rámci celé České republiky, objasněnost případů je devět z desíti,“ mohl pochválit výsledky práce svých kolegů Petr Zámečník, tiskový mluvčí hodonínské policie.
Za pravdu mu dává i dvaadvacetiletý Ondřej z Veselí nad Moravou, který ještě před pár lety bral extázi, pervitin, LSD i heroin. Jak přiznává, jednou zkusil dokonce i kombinaci heroinu s extází. „Musím přiznat, že mi trvalo poměrně dlouho, než jsem si uvědomil, že mám problém, který je nutné řešit, a napomohla tomu i činnost policie, která skutečně dělá vše pro to, aby drogy z okresu vymizely. Já se díky tomu dostal do kyjovského K-centra a později do veselské poradny pro drogově závislé, kde jsem se postupně ze závislosti úplně dostal. Dnes už kouřím jen trávu,“ uvedl mladík, který si přál ponechat své příjmení v anonymitě.
I přes vysokou úspěšnost policie případů nových varen neubývá. „Zejména vaření pervitinu je totiž na jižní Moravě řemeslem, které existuje prakticky v každé vesnici. Když jsem chtěl, nikdy nebyl problém si ho sehnat,“ zvedá varovně prst Ondřej. 

Tagy článku

TOPlist